Felice Herrig i Angela Hill poirytowane pojawieniem się Mackenzie Dern w TOP 15 rankingu kategorii słomkowej

50

Felice Herrig (14-7) i Angela Hill (8-4) są niezadowolone z najnowszej aktualizacji rankingu kategorii słomkowej, po tym, jak w top 15 zawitała Mackenzie Dern (7-0). Obie wyraziły swoją złość w mediach społecznościowych.

Mackenzie Dern w zeszły weekend podczas gali UFC 224 pokonała Amandę Cooper (3-4) w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców. Pomimo tego, że Dern przestrzeliła limit wagowy aż o 7,5 funta włodarze UFC postanowili ją wynagrodzić i umieścili Amerykankę znaną z osiągnięć w brazylijskim jiu jitsu, na 15 miejscu rankingu kategorii słomkowej. Okazuje się, że nie wszystkie koleżanki z branży uważają, że Dern, której rekord w organizacji UFC wynosi (2-0), na to zasługuje.

Cóż, to jest wielki tłusty policzek w twarz. Stawiłam czoła czołówce, pokonałam #14 numer w rankingu z łaski dostając się na #15 pozycje, by wypaść przez pieprzoną zawodniczkę z wagi muszej”.

oisała krótko swoje odczucia na ten temat Angela Hill.

Natomiast Felice Herrig, pomimo że okupuje #8 pozycję w wadze słomkowej i po najnowszej aktualizacji to się nie zmieniło, dała wprost do zrozumienia, że rankingi są nic niewarte.

 

I’m going to weigh in on the @ufc #strawweight rankings with at least 7.5lbs of factual perspective: 1- For the most part 1-5 are pretty accurate across all weight divisions, but after that the rankings are a crap shoot. 2- These days hype trains seem to be gifted rankings over actually having to fight to the top. 3- #McenzieDern misses weight by 7.5 pounds, which makes her closer to a #Flyweight than strawweight. She beats an unranked fighter and takes @angieoverkill well earned #15 spot when her only actual win in the ufc as a #straweight was to #Ashleyyoder. McEnzie won by a very close split decision, while Angela won unanimously. So why does Angela get bumped?? 4- Justine Kish isn’t even in the top 15, although she beat #14 #NinaAnsaroff unanimously and #11 #RandaMarkos. Justine did move up to Flyweight but so did #calderwood. So why is Calderwood even in the rankings anymore? 5- If #waterson is #7 & I’m #8 then 9,10 & 11 are all out of order… 6- I beat #Grasso unanimous decision , I beat #casey split. Waterson beats casey split decision. Casey finishes Markos, while Grasso takes her to split. So the rankings should actually be: #7 Waterson #8 Herrig #9 Casey #10 Grasso #11 Markos Even if Dern made weigh there is no factual reasoning as to why or how she could take Angela’s spot other than a massive glitch in the matrix. LBD out!

Post udostępniony przez Felice Herrig (@feliceherrig)

  • „W większości miejsca 1-5 są w miarę odpowiednie w każdej dywizji, ale poza tym to gówniane rankingi.
  • Rozumiem, że w tych czasach promowane osoby dostają od razu dobrą pozycję w rankingu, zamiast zasłużyć na to walcząc.
  •  Mackenzie Dern nie zrobiła wagi, zabrakło 7.5 funta, co zbliża ja bardziej do wagi muszej, niż do słomkowej. Pokonała nienotowaną zawodniczkę i zdobyła 15 miejsce w rankingu, pomimo to, że jedyna jej wygrana w UFC w wadze słomkowej była z Ashley Yoder. Mackenzie wygrała przez niejednogłośną decyzję, podczas gdy Angela wygrała przez jednogłośną decyzję, więc dlaczego Angela została oszukana?
  • Justine Kish nie jest nawet w top 15, ale pobiła Ninę Ansaroff jednogłośną decyzją sędziów i Randę Markos. Justine przeniosła się do wagi muszej i zrobiła to też Calderwood. Dlaczego więc Calderwood jest nadal tym rankingu?
  • Jeśli Waterson jest numerem 7 i ja jestem na 8 pozycji, w taki razie pozycje 9, 10 i 11 są nie w porządku…
  • Pokonałam Grasso jednogłośną decyzją sędziów, pokonałam Casey niejednogłośnie. Waterson pokonała Casey niejednogłośnie. Casey skończyła Markos, podczas gdy Grasso wygrała z nią niejednogłośną decyzją. Więc ranking powinien wyglądać następująco:

#7 Waterson
#8 Herrig
#9 Casey
#10 Grasso
#11 Markos

  • Nawet jesli Dern zrobiłaby wagę, nie ma żadnego powodu, dla którego powinna wskoczyć w rankingu na miejsce Angeli”.

 

źródło: wmmarankings.com