Zdecydowanie największa jak dotąd gala ACB w Polsce już dziś. W Ergo Arenie zobaczymy wiele świetnych nazwisk, starć Posko- Polskich bez wyraźnego faworyta. Emocje gwarantowane. Czas na nasze redakcyjne typowanie gali ACB 63.

Karol Celiński vs Vinny Magalhaes

Łukasz: Niewątpliwie Magalhaes będzie jednym z najbardziej doświadczonych i wymagających rywalki z jakim do tej pory mierzył się w swojej karierze Karol Celiński. Brazylijczyk zaliczył już kilka mocnych organizacji, łącznie z tą największą, gdzie toczył pojedynki z naprawdę solidnymi zawodnikami. Po powrocie do startów, w lutym tego roku, Celiński zanotował przyzwoity występ na ACB 53 pokonują Łukasza Parobca i zapewne będzie dobrze przygotowany do pojedynku z Vinnym. Moim zdaniem „Cebula” będzie chciał utrzymać walkę w stójce, nierozsądnym byłoby wchodzić w parterową grę Brazylijczyka w której jest wyjątkowo niebezpieczny, „Pezao” lubi poddawać swoich rywali i czyni to nader często. Istotnym elementem, zwłaszcza w tej kategorii wagowej, będzie również kondycja, jeśli Panowie narzucą sobie zbyt mocne tempo walka nie dotrwa do końca trzeciej rundy. W mojej opinii walkę zwycięży Celiński przez decyzję sędziów.

Typujący Celińskiego: Mariusz, Wojtek, Kuba, Łukasz

Typujący Magalhesa:Szymon, Michał

Piotr Strus vs Andy Devent

Kuba: W tym starciu jest wyraźny faworyt i jest nim Piotrek. Anglik wygląda dosyć solidnie w stójce, ale Polak jest w zdecydowanie lepszej formie i wydaje się być zdecydowanie lepszym zawodnikiem po tym jak w lutym wrócił po ponad 2-letniej przerwie, co pokazał w swoich dwóch poprzednich pojedynkach. Moim zdaniem Strus bez problemu wygra 3 rundy i wszyscy sędziowie wskażą jego jako zwycięzce. Strus przez jednogłośną decyzję.

Typujący Strusa: Mariusz, Wojtek, Kuba, Łukasz, Szymon, Michał

Typujący Deventa:

Luke Barnatt vs Max Nunes

Michał: Starcie dwóch naprawdę mocnych europejskich nazwisk. Barnatt wraca do klatki ACB po nokaucie z rak Mameda Khalidova w Manchesterze. Reprezentant Allstars także jest po porażce. Faworytem jest niewątpliwie Barnatt który toczył boje z dużo mocniejszymi zawodnikami niż Szwed. Ogromna przewaga w warunkach fizycznych powinna pozwalać Anglikowi dystansować i obijać Nunesa. Mój typ to Barnatt decyzja.

Typujący Barnatta: Mariusz, Wojtek, Kuba, Łukasz, Szymon, Michał

Typujący Nunesa:

Adrian Zieliński vs Piotr Hallmann

Kuba: Jedno z najlepszych zestawień polsko-polskich jakie można obecnie zestawić i trudno tak po prostu powiedzieć kto jest faworytem w tym starciu, ale ja postawię na Piotra. Może to być tylko przez sentyment do jego pojedynków w UFC, ale nadal mam nadzieję, że wróci do takiej formy jak w walce z Edwardsem. Mimo, że ostatnio nie szło mu najlepiej, to jego pojedynek z Borysem na gali FEN 17 wyglądał bardzo dobrze. Adrian w ostatnich pojedynkach wyglądał sporo lepiej od Hallmanna, ale wydaje mi się, że doświadczenie zdobyte w najlepszej organizacji zrobi swoje i reprezentant Mighty Bulls wygra decyzją. Hallmann przez jednogłośną decyzję.

Typujący Zielińskiego: Łukasz, Mariusz, Szymon

Typujący Hallmana: Wojtek, Kuba, Michał

Maciej Różański vs Nikola Dipchikov

Michał: Dipchikov w ACB dorobił się rekordu 2-2. Różański jak narazie w ACB radzi sobie nieźle. Po prawie dwuletniej przerwie na gali ACB  56 odklepał w drugiej rundzie Dimitria Voitova. Będzie to typowe zestawienie grapplera ze strikerem. Nie mam wątpliwości że to Polak wyjdzie zwycięsko z tej potyczki. Różański poddanie 1 runda.

Typujący Rózańskiego: Mariusz, Wojtek, Kuba, Łukasz, Szymon, Michał

Typujący Dipchikova:

Ireneusz Szydłowski vs Paweł Kiełek

Michał: Jeden mógłby być ojcem, drugi synem. Szydłowski mający na karku prawie 40 lat radzi sobie w MMA nad wyraz dobrze przegrywając dotychczas tylko z Pawłem Pawlakiem. Kiełek ostatnio walczy w kratkę. Na ACB 53 poniósł porażkę z Bai Ali Shaipovem. Wydawać by sie mogło że faworytem będzie Kiełek, jednak Szydłowski nie raz udowodnił że posiada wielkie umiejętności. Mój typ to Szydłowski decyzja.

Typujący Szydłowskiego: Szymon, Wojtek, Michał

Typujący Kiełka:Mariusz, Łukasz, Kuba

Przemysław Mysiala vs Wallyson Carvalho

Michał: Mysiala niepokonany od 4 lat z pewnością będzie faworytem tego pojedynku. Nie oznacza to że będzie to łatwy pojedynek. Carvalho mimo nieudanego debiutu posiada w swoim rekordzie klika mocnych nazwisk. Polak jednak to dobry grappler z przyzwoitymi zapasami który ma na koncie aż 12 poddań. Uważam że Mysiala będzie w stanie poddać Brazylijczyka. Mysiala poddanie 1 runda.

Typujący Mysiale: Mariusz, Wojtek, Kuba, Łukasz, Szymon, Michał

Typujący Carvalho:

Kamil Gniadek vs Mindaugas Verzbickas

Michał: Obaj są wirtuozami parteru. Verzbickas w ostatnich czterech walkach przegrał tylko raz, z Kamilem Szymuszowskim na KSW. Gniadek ostatnie cztery walki to cztery wygrane. Gniadek mimo 23 lat walczył już dla KSW, FEN a teraz ACB(!). Wydaje mi się że zaprawiony w bojach na kilku frontach Gniadek powinien wygrać ten pojedynek nie dając sie zadusić zza  pleców jak ma to w zwyczaju Verzbickas. Mój typ to Gniadek decyzja.

Typujący Gniadka:Mariusz, Michał

Typujący Verzbiskasa: Szymon, Wojtek, Kuba, Łukasz

Kacper Formela vs Armen Stepanyan

Michał: Obaj młodzi, obaj z identycznymi rekordami. Zapowiada się świetny pojedynek. Świetny stójkowicz jakim jest Formela będzie chciał powrócić na szlak zwycięstw. Stepanyan to mocny rywal który wydaje się być bardziej wszechstronniejszy od Polaka. Jeśli Stepanyan obali jego szanse wzrosną. Stawiam jednak że mocna stójka Formeli pozwoli mu ustrzelić reprezentanta WCA.

Typujący Formele: Michał, Szymon, Wojtek, Łukasz

Typujący Stepanyana: Kuba, Mariusz

Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłaczch 

Michał: Pomimo tylko dwóch wygranych na koncie, Przybysz staje się gorącym nazwiskiem na rynku. Wygrana z mistrzem PLMMA jest zawsze powodem do dumy. Wikłacz natomiast po czterech zwycięstwach z rzędu na początku kariery przegrał dwie ostatnie walki, jednak z mocnymi rywalami. Pojedynek dwóch młodych Polaków może zostać walką wieczoru, rozpędzony Przybysz kontra pragnący wrócić na szlak wygranych Wikłacz „zrobią robotę”. Mój typ to Sebastian Przybysz decyzja.

Typujący Przybysza: Michał, Szymon, Wojtek, Kuba

Typujący Wikłacza: Mariusz, Łukasz