Już pod koniec października odbędzie się Babilon MMA 18. Na tej gali  Adam Łaguna (3-1) zmierzy się z Robertem Maciejowskim (5-3-1)

Robert Maciejowski, góral z krwi i kości, w przeszłości trenował boks i kickboxing, np. w Holandii, a obecnie ćwiczy pod okiem m.in. Andrzeja Grzebyka.

Adam Łaguna to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w zapasach, trenujący w Ankos MMA Poznań i AVT MMA w angielskim Leeds. Obaj są rówieśnikami, z tym że Robert Maciejowski skończył już 27 lat (ur. 10 maja 1993 roku), zaś Adam Łaguna będzie świętował 27. urodziny w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia (ur. 23 grudnia).

Góral Maciejowski sprawił niespodziankę na Babilon MMA 15 w Hotelu Ossa Conference & SPA, gdzie pod koniec sierpnia szybko rozprawił się z niepokonanym wtedy Bartłomiejem „Clarkiem Kentem” Gładkowiczem (6-1, 2 KO, 2 SUB). To było jego czwarte zwycięstwo w pierwszej rundzie.

Takie sukcesy udowadniają, że warto dalej cisnąć i trenować MMA. Fajnie, że z przytupem wszedłem do federacji Babilon MMA, bo w razie porażki pewnie nie byłoby sensu dalej zajmować się tym sportem.

powiedział Robert Maciejowski.

Adam Łaguna zaczął karierę w mieszanych sztukach od porażki, ale od 2019 roku wygrywa pojedynek za pojedynkiem. Specjalizuje się w walce parterowej. Poza sportem interesuje się gotowaniem i dietetyką.

W stylu klasycznym zdobyłem srebro i brąz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów, zresztą byłem w kadrze narodowej w tej kategorii. Wywalczyłem także 2. miejsce w Pucharze Polski Kadetów i 3. miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów oraz 3. pozycję w PP Juniorów. Ponadto wygrałem MP LZS wśród kadetów. Zapasy trenowałem w MOSiR Grajewo, a mając 18 lat wyjechałem do Anglii. W 2014 roku wróciłem do sportu, ćwiczyłem na siłowni, zaś w 2016 roku przyjechałem do Ankosu. Na Wyspy Brytyjskie zawitałem raz jeszcze i wtedy trafiłem do AVT pod skrzydła Danny’ego Mitchela.

powiedział Adam Łaguna.

Robert Maciejowski mimo, że nie przepada za swoim przeciwnikiem, to jest on pod dużym wrażeniem jego umiejętności.

To bardzo solidny zapaśnik. Wiem, że czeka mnie trudna przeprawa. Rekordu nie ma przesadnie wybitnego, lecz to nieważne. Jest bardzo, bardzo silny. Ale i ja wiem, co mam robić, poza tym na sportowy rozgłos, choć tak naprawdę nie przepadam za nim, trzeba zapracować na treningach i potem w oktagonie. Na co dzień uwielbiam góry, lubię miejscowy folklor, więc może zagram na heligonce, czyli akordeonie guzikowym. Przyjemnie byłoby w ten sposób cieszyć się ze zwycięstwa. Nasze szanse oceniam 50/50 .

dodał Robert Maciejowski.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jego rywal Adam Łaguna zapowiada, że jego atutami będą siła, dynamika i nieprzewidywalność oraz wspomniany parter.

 Wiem, że Robert lubi bić się w stójce i jest góralem. Plan taktyczny przygotowują moi trenerzy, a na co dzień ćwiczę z trenerami Andrzejem Kościelskim i Markiem Drażdzyńskim. W Ankos MMA moimi głównymi sparingpartnerami są Daniel Skibiński, Kamil Oniszczuk, Michał Michalski, Piotr Kuberski, Łukasz Dziudzia, Maciek Kazieczko oraz w Leeds Mateusz Duczmal, Patryk Nowak, Scott Askham i inni.

podsumował Adam Łaguna.

Gala Babilon MMA 18 odbędzie 21 listopada.

Zobacz także: Łukasz Kopera poznał rywala na ACA 114

Informacja prasowa