Największa polska organizacja MMA zaktualizowała swoje rankingi po KSW 91 i XTB KSW Epic. Najwięcej zmian w kategorii półciężkiej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Mistrzem dywizji do 93 kg został Rafał Haratyk. Po spektakularnym nokaucie na Bohdanie Gnidko na pierwsze miejsce awansował Ivan Erslan. Zaraz za nim znajduje się finalista turnieju na KSW Epic – Damian Piwowarczyk. Oznacza to awans „Damsyna” aż o 4 oczka. O jedną lokatę wyżej znaleźli się Michał Dreczkowski, Łukasz Sudolski, Rafał Kijańczuk, Luis Henrique Da Silva. Dziesiątkę zamyka Vojtech Garba i jest to jego debiut w rankingu polskiej organizacji.

Tymczasowym mistrzem dywizji do 70 kg został Valeriu Mircea, który podczas gali w czeskim Libercu pokonał zawodnika publiczności – Leo Brichtę.

Dwóch po raz pierwszy notowanych fighterów w wadzę półśredniej. Na miejscu ósmym zadebiutował Matus Juracek, na dziesiątym zwycięzca walki na zasadach PRIDE – Muslim Tulshaev.

W kategorii koguciej awans o jedno oczko Mariusza Joniaka, który zamienił się miejscami z Islamem Djabrailovem.

O jedną lokatę wyżej niż w poprzednim zestawieniu znalazł się Dominik Humburger. Bo pokonaniu Adriana Dudka na KSW 91 plasuje się obecnie na dziewiątym miejscu wagi średniej.

W kategorii królewskiej KSW debiut Matheusa Scheffela na miejscu siódmym, co zepchnęło Filipa Stawowego, Arka Wrzoska i Ivana Vitasovicia o jedno oczko niżej.

Zobacz również: “To są drobne w porównaniu z tym, co mam w KSW” – Arek Wrzosek o pieniądzach z GLORY

Źródło: KSW, Fot.: Instagram / Damian Piwowarczyk