Po sobotniej gali UFC 236 w Atlancie – doszło do aktualizacji rankingów największej organizacji MMA na świecie. W TOP 15 bez podziału na kategorie wagowe znalazło się miejsce dla Dustina Poiriera, który w walce wieczoru pokonał po raz drugi w karierze Maxa Hollowaya.

Na gali UFC 236 miały miejsce dwa pojedynki, których stawką były tymczasowe pasy mistrzowskie, w kategorii średniej oraz lekkiej. Zwycięzcy tych starć – Israel Adesanya oraz Dustin Poirier zajęli miejsca tuż pod mistrzami w rankingach swoich dywizji wagowych, czym zafundowali spadek o jedną pozycję zawodnikom, którzy wcześniej znajdowali się nad nimi.

Tymczasowy mistrz kategorii lekkiej zadebiutował także w rankingu P4P (bez podziału na kategorie wagowe) na pozycji nr 8, po ponownym pokonaniu aktualnego czempiona wagi piórkowej – Maxa Hollowaya, który zamienił się miejscami z Henrym Cejudo i obecnie zajmuje 5-te miejsce.

W rankingu dywizji muszej, Alexandre Pantoja wdarł się do TOP 3, rozbijając w pierwszej rundzie Wilsona Reisa, tym samym zrzucając go o jedną pozycję.

W czołowej piętnastce kategorii lekkiej, poza awansem Dustina Poiriera – do zestawienia powrócił Anthony Pettis, którego ulokowano na pozycji 9.
O jedno miejsce podskoczył Edson Barboza, zajmując (ex aequo z Donaldem Cerrone) pozycję nr 7.

Z rankingiem kategorii półciężkiej pożegnał się Ovince Saint Preux, wypędzający go zaś z TOP 15 – Nikita Krylov, który udusił 36-latka w rewanżowym starciu – zagwarantował sobie powrót do czołowej piętnastki, zajmując w niej ostatnie miejsce.

W dywizji słomkowej kobiet, nie wiadomo z jakich przyczyn – o jedną pozycję awansowała Carla Esparza, znajdując się na 9. miejscu, zaś Randa Markos przesunęła się o jedno oczko w dół, finalnie lądując na przedostatnim miejscu w rankingu.

Do TOP 15 w kategorii muszej kobiet dostały się Paige VanZant (na pozycję nr 15) oraz Maycee Barber (na miejsce 14-ste). Doszło również do wielu awansów spowodowanych usunięciem z rankingu Sijary Eubanks oraz Jessici-Rose Clark.

Cały ranking znajduje się do wglądu pod tym linkiem.