Po sobotniej gali w San Antonio, organizacja UFC zaktualizowała rankingi.

Do sporych zmian doszło w czołowej piętnastce bez podziału na kategorie wagowe. Co dziwne, Jon Jones zaliczył spadek o jedno oczko, zamieniając się pozycją z Khabibem Nurmagomedovem. Rosjanin plasuje się teraz na drugim miejscu, zaś Bones – zamyka podium. Także Dustin Poirier oraz Stipe Miocic zaliczyli awans o dwie pozycje, natomiast Robert Whittaker spadek o dwa pola. Tony Ferguson, awansując o jedną pozycję –  zajmuje teraz 11. miejsce w topowej piętnastce, na równi z Conorem McGregorem, który o dwa oczka spadł.

W kategorii muszej, awans o jedną pozycję zaliczył Sergio Pettis, zajmując aktualnie 5. miejsce, zapewniając spadek Timowi Elliottowi. O trzy oczka wzwyż poszybował Brandon Moreno, zapewniając spadek Rogerio BontorinowiJordanowi Espinosie oraz Ryanowi Benoitowi.

Do TOP 15 zawodników kategorii lekkiej dostał się Dan Hooker, awansując w rankingu na miejscu 14. po pokonaniu zajmującego wcześniej miejsce 15. Jamesa Vicka, któremu zapewnił wylot z piętnastki. Tym samym, Islam Makhachev spadł o jedną pozycję i zajmuje ostatnie miejsce w rankingu.

Największy awans odnotował zwycięzca sobotniego main eventu – Leon Edwards, który podskoczył aż o osiem pozycji w rankingu dywizji półśredniej, po wypunktowaniu na pełnym dystansie Rafaela Dos Anjosa, który o dziwo utrzymał się w TOP 5, spadając raptem o jedno oczko. Tym samym, wszyscy zawodnicy znajdujący się wcześniej pod Rockym, zaliczyli spadek o jedną pozycję.

W królewskiej kategorii wagowej także doszło do pewnych roszad. Zajmujący wcześniej 9. pozycję, Alexey Oleinik po brutalnym i błyskawicznym nokaucie spadł o trzy oczka, zatrzymując się na 12. miejscu. Jego oprawca natomiast, z miejsca 14. awansował na 11. Tym samym, Shamil AbdurakhimovBlagoy Ivanov podskoczyli o jedną pozycję, zaś Tai Tuivasa i Marcin Tybura – spadli. Polak aktualnie piastuje 14. miejsce w rankingu.

Ostatnia kategoria, w której doszło do zmian po sobotniej gali to dywizja musza kobiet. Jennifer Maia, która wypunktowała w rewanżowym starciu Roxanne Modafferi, podskoczyła o dwie pozycje, zatrzymując się na 4. miejscu, zaś jej dwukrotna rywalka spadła z miejsca 5. na 8. Joanne Calderwood zanotowała spadek o jedno miejsce, zatrzymując się na 5. miejscu, a Andrea Lee Alexis Davis awansowały o jedną pozycję.

Pełne rankingi znajdują się do wglądu tutaj.