Już tradycyjnie, jak co miesiąc – prezentujemy aktualizacje i zmiany w naszym redakcyjnym rankingu polskich zawodników MMA.

Na wstępie przypomnijmy, że ranking obejmuje wyłącznie zawodników i zawodniczki MMA, którzy w przeciągu roku kalendarzowego, stoczyli minimum jeden pojedynek na zasadach MMA.

Waga kogucia:

W najlżejszej dywizji męskiej w naszym rankingu doszło do kilku zmian. Po roku nieaktywności, Paweł Polityło pożegnał się z czołową dziesiątką, w związku z tym – zapewnił awans każdemu zawodnikowi, który znajdował się pod nim (Polityło zajmował piątą pozycję). Na dziesiątym miejscu, w naszym rankingu, zadebiutował Michał Hawro, a Mariusz Joniak po porażce – zamienił się miejscem z Kamilem Szkaradkiem i stracił pozycję na podium.

Waga piórkowa:

W wadze do 66 kg, Dawid Śmiełowski powrócił do notowania, z którego wypadł jakiś czas temu z powodu braku aktywności. „Królik” powrócił na szóste miejsce, tym samym zapewniając spadek Patrykowi Kaczmarczykowi i Adamowi Soldaevowi. Bezpośrednie starcie rozstrzygnęło także dobór miejsc Szymona Rakowicza, który awansował na dziewiąte miejsce, zapewniając pokonanemu w sobotę Piotrowi Kacprzakowi spadek o dwie lokaty i finalne wylądowanie na dziesiątym miejscu.

Waga lekka: 

Z rankingiem kategorii lekkiej pożegnał się Michał Figlak, który od września zeszłego roku nie stoczył żadnego pojedynku. Tym samym, Mateusz Legierski powrócił do notowania, zajmując ósme miejsce. Łukasz Charzewski awansował o jedno oczko i wylądował na siódmej lokacie.

Waga półciężka: 

W wadze do 93 kg, Łukasz Sudolski zaliczył spadek o dwa oczka, zamieniając się miejscami ze swoim ostatnim oprawcą – Damianem Piwowarczykiem. „Damsyn” wylądował na ósmym miejscu, a szczecinianin zamyka ranking na dziesiątej pozycji.

Waga ciężka: 

W królewskiej dywizji wagowej doszło do jednej zmiany – po porażce z Viktorem Pestą, Filip Stawowy zamienił się dotychczasową pozycją z Marcinem Sianosem.

P4P kobiet:

Po zwycięstwie we Francji, Klaudia Syguła awansowała o dwie pozycje i wylądowała ostatecznie na siódmym miejscu w notowaniu pań. Po kolejnej porażce, Marta Waliczek spadła o trzy pozycje i ostatecznie znalazła się na dziesiątym miejscu. W związku z tym, Natalia Baczyńska-Krawiec zaliczyła awans na dziewiątą lokatę.

Pełny ranking znajduje się do wglądu: TUTAJ

Autorzy: Marek Romanowski, Michał Malinowski, Grzegorz Nielubiak, Fabian Warzecha