Prezentujemy comiesięczną aktualizację rankingu polskich zawodników MMA naszego portalu. W tym miesiącu uświadczyliśmy wielu znaczących zmian.

Na wstępie przypomnijmy, że ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu ostatniego roku stoczyli minimum jeden zawodowy pojedynek w formule MMA.

Waga kogucia:

W kategorii do 61 kg, ogromny awans odnotował Kamil Szkaradek, który zajął czwarte miejsce, okupując dotychczas ósmą pozycję. Pokonany przez niego Patryk Surdyn spadł o dwa oczka i zatrzymał się na szóstej lokacie. W związku z awansem Szkaradka, Jan Ciepłowski oraz Paweł Polityło spadli o jedną pozycję.

Waga lekka:

W związku z brakiem aktywności w ciągu ostatniego roku, z rankingiem pożegnał się Marcin Held. Zajmujący dotychczas czwartą pozycję tyszanin zapewnił awans każdemu notowanemu niżej. Miejsce Helda w notowaniu zajął Damian Rzepecki, dla którego jest to debiut w naszym rankingu.

Waga półśrednia:

Z rankingu wypadł David Zawada, a jego miejsce zajął debiutujący w rozpisce Adrian Zieliński. Marcin Krakowiak zamienił się pozycją z Danielem Skibińskim.

Waga półciężka:

Z rozpiską pożegnał się Rafał Kijańczuk, tym samym przyczyniając się do powrotu do rankingu Damiana Piwowarczyka. O dwie pozycje, na piąte miejsce, awansował Marcin Łazarz, zapewniając tym samym spadek o jedno oczko Maciejowi Różańskiemu oraz Krzysztofowi Jotce.

Waga ciężka:

Po zakończeniu sportowej kariery, z rankingu wypadł Daniel Omielańczuk, a jego dotychczasowe miejsce zajął debiutujący w rozpisce Marcin Sianos. Ponadto, Łukasz Brzeski zanotował spadek o dwie pozycje, lądując finalnie na szóstym miejscu, tym samym zapewniając awans o jedno oczko Michałowi Kicie oraz Adamowi Pałaszowi.

Pełen ranking znajduje się do wglądu: TUTAJ.

Autorzy: Marek Romanowski, Michał Malinowski, Grzegorz Nielubiak, Fabian Warzecha