Prezentujemy comiesięczną aktualizację rankingu polskich zawodników MMA naszego portalu.

Przypomnijmy na wstępie, że ranking obejmuje wyłącznie polskich zawodników i zawodniczki MMA, którzy w przeciągu ostatniego roku stoczyli minimum jeden pojedynek na zasadach MMA.

Waga kogucia:

W kategorii koguciej, Kamil Szkaradek opuścił podium, zamieniając się z miejscem z Mariuszem Joniakiem. „Szkarad” okupuje aktualnie czwartą pozycję. Z rankingiem pożegnał się na ten moment Michał Hawro, zapewniając awans o jedną pozycję Wojciechowi Pająkowi oraz powrót do rankingu jego pierwszego w karierze oprawcy – Przemysławowi Górnemu.

Waga lekka: 

W wadze lekkiej, niepokonany Jakub Kaszuba awansował na trzecią pozycję. Do zestawienia powrócił także Marian Ziółkowski, który wylądował na czwartym miejscu, zapewniając spadek wszystkim zawodnikom znajdującym się poniżej tego miejsca.

Waga półśrednia:

W dywizji półśredniej, Artur Szczepaniak zamienił się miejscem z Igorem Michaliszynem. W rankingu zadebiutował Wiktor Zalewski, który zajął ósme miejsce. Z rozpiską pożegnał się Adrian Zieliński, a Marcin Krakowiak oraz Daniel Skibiński zaliczyli spadek o jedno oczko, w związku z debiutem Zalewskiego.

Waga średnia:

W kategorii średniej, Piotr Kuberski zamienił się miejscem z Michałem Oleksiejczukiem. Były mistrz FEN zajmuje aktualnie drugą pozycję, natomiast „Husarz” wylądował na trzecim miejscu.

P4P:

Do wielu roszad doszło w TOP 10 bez podziału na kategorie wagowe. Z rankingu pożegnaliśmy Michała Oleksiejczuka, a na dziesiątej pozycji zadebiutował idący jak burza Piotr Kuberski. O dwie pozycje awansował Jakub Wikłacz, zajmując piąte miejsce. Awans o jedno oczko zaliczyli także Adrian Bartosiński, Paweł Pawlak oraz Patryk Kaczmarczyk.

P4P kobiet:

W rankingu kobiecym, Ewelina Woźniak zamieniła się miejscem z Karoliną Wójcik.

Pełen ranking znajduje się do wglądu TUTAJ.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Autorzy: Marek Romanowski, Michał Malinowski, Grzegorz Nielubiak, Fabian Warzecha