Prezentujemy najnowszą aktualizację rankingu polskich zawodników MMA.

Waga kogucia:

Paweł Polityło zanotował wzrost o jedną pozycję, lądując na ostatnim miejscu podium. Po przegranej walce o szablę mistrzowską AFN – Sylwester Miller musiał zrobić jeden krok wstecz. Po pierwszej w karierze wygranej przez nokaut, Mariusz Joniak podskoczył o dwa oczka, lądując na 5. miejscu. Awanse zaliczyli także Igor Wojtas (o dwie pozycje) oraz Dawid Pasternak (o jedną). W top 10 kategorii koguciej zadebiutował Jan Ciepłowski.

Waga półśrednia:

W związku ze zmianą kategorii wagowej na wyższą, ranking kategorii do 77 kg opuścił Robert Bryczek, tym samym zapewniając powrót do dziesiątki Igorowi MichaliszynowiKrystian Kaszubowski oraz Adrian Bartosiński podskoczyli o jedną lokatę, świeżo upieczony mistrz FEN – Cezary Oleksiejczuk natomiast zanotował wzrost o dwie pozycje. Awansu doświadczył również Tomasz Romanowski.

Waga średnia:

W kategorii do 84 kilogramów, Krystian Bielski ustąpił miejsca swojemu ostatniemu oprawcy – Piotrowi Kuberskiemu, który zawitał do rankingu na 10. miejscu.

Waga półciężka:

Nieudana walka Adama Kowalskiego sprawiła, że zawodnik z Olsztyna spadł o dwie pozycje. Dzięki temu, zapewnił awans Karolowi Celińskiemu oraz swojemu dwukrotnemu rywalowi – Marcinowi Łazarzowi.

Waga ciężka:

W związku z brakiem aktywnych startów w ciągu ostatniego roku, Adam Pałasz pożegnał się z rankingiem królewskiej dywizji wagowej. Dzięki temu, do rankingu powrócił Michał Włodarek, natomiast Kevin SzaflarskiŁukasz BrzeskiFilip Stawowy awansowali o jedną lokatę.

P4P:

Z rankingiem bez podziału na kategorie wagowe pożegnał się Daniel Omielańczuk. Jego miejsce zajął Sebastian Przybysz, a w rankingu na dziesiątej pozycji zadebiutował siedmiokrotnie udanie broniący pasa mistrzowskiego FEN – Mateusz Rębecki.

P4P kobiet:

Na 7. miejscu w rankingu zadebiutowała Katarzyna Sadura, na 10. natomiast – Karolina SobekJustyna Haba oraz Aleksandra Rola pożegnały się z topową dziesiątką pań.

Poniżej pełna wersja Rankingu polskich zawodników:

Ranking polskich zawodników MMA

Autorzy: Michał Malinowski, Grzegorz Nielubiak, Marek Romanowski