Prezentujemy najnowsze zmiany w redakcyjnym rankingu polskich zawodników MMA.

Na wstępie przypomnijmy, że ranking obejmuje wyłącznie zawodników, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek.

Waga kogucia:

W związku z brakiem aktywności i niestoczeniem żadnego pojedynku od czerwca zeszłego roku, z rankingiem kategorii koguciej pożegnał się Sylwester Miller – jego wypadnięcie skutkowało awansem kilku zawodników z niższych miejsc. Lukę po Millerze w TOP 10 wypełnił Kamil Giez, który osiedlił się na ostatniej pozycji.

Waga lekka:

W kategorii lekkiej doszło do wielu awansów, związanych głównie z usunięciem z rankingu Mariana Ziółkowskiego, który nie stoczył pojedynku od czerwca 2022 roku. Pustkę po byłym mistrzu KSW wypełnił niedawny pretendent do pasa FEN – Patryk Duński, który zajął dziesiątą lokatę.

P4P:

Mateusz Rębecki po drugim udanym występie dla organizacji UFC, znalazł się na piątej pozycji w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Tak, jak i w wadze lekkiej, Marian Ziółkowski pożegnał się z TOP 10, a zamiast niego, w rankingu znalazł się Paweł Pawlak, który okupuje aktualnie 10. miejsce.

Cały ranking znajdziecie w linku poniżej:

Ranking polskich zawodników MMA