Alex Pereira celnie skontrował krytyków jego umiejętności zapaśniczych, przywołując akcję z końcówki drugiej rundy pierwszego starcia z Israelem Adesanyą, gdzie udanie sprowadził piastującego wówczas mistrzowski tron Nigeryjczyka.

Brazylijski mistrz kategorii średniej, Alex Pereira w bardzo imponującym i szybkim stylu doszedł do walki mistrzowskiej. Po zaledwie trzech zwycięstwach w UFC, dostał szansę na koronę posiadaną przez Israela Adesanyę. Do pojedynku pomiędzy byłymi kickbokserami doszło na gali UFC 281, pomimo dość jednostronnej walki na korzyść Nigeryjczyka, to Brazylijczyk zdołał odwrócić losy pojedynku, finalnie nokautując w piątej rundzie „The Last Stylebendera” stając się nowym królem w wadze średniej.

Teraz, największa organizacja MMA na świecie zdecydowała się zestawić rewanż obu zawodników, do którego dojdzie już podczas UFC 287 w Miami w kwietniu. Pereira będzie miał okazję ponownie udowodnić, że jest najlepszym zawodnikiem kategorii średniej w grze.

Jednak niektórzy wciąż krytykują umiejętności zapaśnicze „Poatana” i twierdzą, że może to być element, który powinien wykorzystać Adesanya w rewanżu.

W ostatnim wywiadzie, Pereira odpowiedział na te zarzuty, trafnie kontrując krytyków przywołując sytuację z końcówki drugiej rundy, kiedy to bez problemów był w stanie sprowadzić Adesanyę do parteru i ustabilizować pozycję w gardzie na kilka sekund.

Ludzie, którzy mówią o tym, to ci, którzy nigdy nie walczyli ze mną, którzy trenowali ze mną. Wszyscy goście, którzy przychodzą i się ze mną kulają, robią grappling, robią trochę MMA, wychodzą bardzo zaskoczeni i mówią: 'Człowieku, nie wiedziałem, że potrafisz tak dobrze grappling’. Ale nie próbuję niczego udowadniać nikomu. Po prostu robię, co do mnie należy, natomiast zobaczycie wkrótce, co szykuję.

Ludzie mówią, że nie potrafię zapasów i grapplingu, ale prawie nikt nie był w stanie sprowadzić Israela Adesanyę. Ja go sprowadziłem, o co więc chodzi?

Zobacz także: Alex Pereira prowokuje Jamahala Hilla: „Słyszałem, że Prochazka jest kontuzjowany. Więc może mnie znokautujesz?”

źródło: bjpenn.com