Joe Rogan krytykuje UFC za dopuszczenie Bispinga do walki w trzy tygodnie po przegranej z GSP

źródło: UFC.com; hairlossdaily.com

Najbardziej znany komentator UFC, Joe Rogan, wypowiedział się krytycznie na temat decyzji organizacji w sprawie dopuszczenia Michaela Bispinga do kolejnej walki w ciągu zaledwie trzech tygodni od ciężkiej przegranej z Georgesem St.-Pierrem.

W minioną sobotę Michael Bisping już w pierwszej rundzie walki wieczoru na UFC Fight Night 122 uległ Kelvinowi Gastelumowi. Wiele osób przypisuje tą szybką porażkę byłego mistrza zbyt krótkiej przerwie między stoczonymi przez niego walkami w Nowym Jorku i Szanghaju, a dodatkowo zwraca się uwagę na niebezpieczeństwo dla zdrowia Hrabiego.

W takim tonie wypowiedział się także Joe Rogan:

Nie sądzę, że właściwym jest dopuszczenie zawodnika do walki trzy tygodnie po tym, jak stoczył on tak brutalny pojedynek, jak Michael Bisping z GSP. Został zdominowany, uduszony do nieprzytomności, a następnie trzy tygodnie poźniej, staje do walki z niesamowicie groźnym młodzianem w osobie Kelvina Gasteluma? Kelvin jest bestią. Ma brudny boxing i pokazał to w wale: trafił go pięknym prostym, a następnie z zadał cios prawą ręką. Ten dzieciak jest w gazie, jest teraz na innym poziomie.

Rogan zwrócił uwagę na to, że nawet jeśli zawodnik sam rwie się do walki, to ktoś musi być rozsądny i podjąć decyzję uwzględniającą przede wszystkim jego zdrowie. Zaznaczył też, że doskonale rozumie, iż organizacja stała przed widmem sporej klęski promocyjnej w związku z galą UFC FN 122, gdy okazało się, że Anderson Silva nie może zawalczyć w głównej walce wieczoru. Stwierdził jednak, że zdrowie zawodnika powinno stać na pierwszym miejscu:

Naprawdę, czasem trzeba ich [zawodników – przyp. red.] chronić przed nimi samymi. (…) To nie było mądre. Ja wiem, że Bisping chciał to zrobić. I pewnie zrobiłby to ponownie. Jeśli zapytano by Bispinga, czy zawalczy za kilka tygodni, to prawdopodobnie on się zgodzi. Słyszałem nawet jak, jak ktoś mówił o nim, że zawalczy w Anglii, w marcu. Kurde, to mniej szalone, ale nadal wręcz niedorzeczne. Mamy już przecież prawie grudzień…

Zobacz także: Michael Bisping objął prowadzenie w rankingu największej ilości przyjętych nokdaunów w UFC

 

źrodło: BJPenn.com