Ali Abdelaziz twierdzi, że Khabib Nurmagomedov nie walczy dla pieniędzy: „On jest trochę inny”

205
khabib nurmagomedov/sportsnet.ca

Wielu zawodników MMA nie ukrywa tego, że ich głównym powodem, dla którego walczą są korzyści finansowe. Zdaniem agenta Khabiba Nurmagomedova jego zawodnik jest zupełnie inny.

Mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov wciąż jest niepokonany. W kwietniu 2018 roku, pokonał w walce o wakujący pas Ala Iaquintę. W październiku tego samego roku, po raz pierwszy obronił tytuł mistrzowski, gdy poddał Conora McGregora. Ostatnio, „The Eagle” na gali UFC 242 zwyciężył w pojedynku z Dustinem Poirierem, a 18 kwietnia jego przeciwnikiem będzie Tony Ferguson.

Menadżer m.in. wspomnianego Dagestańczyka – Ali Abdelaziz uważa, że mistrzowie UFC powinni walczyć za jak największe pieniądze. Jednak stwierdził, że Khabibowi w ogóle na tym nie zależy.

Mistrzowie skupiają się na zarabianiu jak największych pieniędzy – z wyjątkiem jednego faceta. Khabib nie myśli o pieniądzach, nie zależy mu na nich. On jest trochę inny. Kiedy odejdzie na emeryturę, wszyscy będziemy za nim tęsknić. Myślę, że może on walczyć jeszcze przez pięć lat, ale gdyby jutro zdecydował się odejść, będę szczęśliwy. Chcę, żeby robił to co uważa za stosowne.

stwierdził w rozmowie na łamach MMAJunkie menedżer zawodnika.

Wierząc słowom Abdelaziza, Khabib ma zupełnie inne podejście do pieniądza od swojego byłego rywala, Conora McGregora. Irlandczyk wielokrotnie przechwalał się swoim majątkiem między innymi udostępniając zdjęcia, na których trzyma pokaźny plik banknotów studolarowych w dłoni.

autor: Kamil Pawłowski

źródło: mmajunkie.usatoday.com