Aliakbari zwolniony z kontraktu z organizacją ACA

176
żródło: Facebook/ACA

Amir Aliakbari (10-1) został zwolniony z obowiązującego kontraktu z organizacją ACA. Rekompensata za zerwanie kontraktu oferowana przez team Irańczyka zostanie przekazana na cele charytatywne.

W maju tego roku, Aliakbari ogłosił podpisanie kontraktu z organizacją UFC. Szybko na tę wiadomość zareagowały władze ACA, przypominając, że Irańczyk ma wciąż ważny kontrakt z ich organizacją. Zawodnik kategorii ciężkiej, podpisał w 2017 roku kontrakt, w którym zobowiązał się do stoczenia czterech pojedynków. W organizacji ACA – Amir Aliakbari stoczył trzy pojedynki. Wszystkie zwyciężył pokonując m.in Daniela Omielańczuka podczas gali ACB 89.

Zobacz również: Yatsenko: Amir Aliakbari ogłosił, że podpisał kontrakt z UFC, zapominając o tym, że ma ważną umowę z ACA

W rozmowie z naszą redakcją przed galą ACA 96, Baysangur Edelbiev przyznał, że organizacja UFC zawiesiła kontrakt z Irańczykiem po tym, jak otrzymała informację, że jego kontrakt z czeczeńską organizacją wciąż obowiązuje. Przedstawiciel ACA na Europę poinformował, że krótko po tym osoby z otoczenia Aliakbariego proponowały rekompensatę finansową za zerwanie kontraktu. Biorąc pod uwagę założenie, że „z niewolnika nie ma pracownika”, Mairbek Khasiev zgodził się na warunki Irańczyka, a rekompensatę finansową kazał przekazać na cel charytatywny w jego własnym kraju.

Poniżej prezentujemy oficjalne oświadczenie organizacji ACA w tej sprawie:

źródło: Facebook/ACA