To była tylko kwestia czasu. Anderson Silva – legendarny zawodnik MMA, którego fani znają i kochają od lat – dołączy do Galerii Sław organizacji UFC. Ogłoszenie tego doniosłego faktu nastąpiło podczas wczorajszej gali UFC 286 w Londynie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Były mistrz wagi średniej UFC dołączy do Galerii Sław jako „pionier” podczas uroczystości zaplanowanej na 11 sierpnia, w ramach corocznego International Fight Week w Las Vegas.

Anderson Silva to jeden z najwspanialszych sportowców w naszych dziejach.

mówi Dana White.

Jego imponująca passa 16-tu wygranych w UFC, aż 10 obron tytułu i blisko 7 lat spędzonych na tronie mistrza wagi średniej to rzecz niespotykana w profesjonalnym sporcie. To prawdziwy artysta oktagonu, którego z przyjemnością uhonorujemy dołączeniem do Galerii Sław już w tym roku.

dodaje.

Brazylijczyk znajdzie się w gronie „pionierów”, czyli tych, którzy zaczęli swoją karierę zawodową przed 17 listopada 2000 r. (czyli przed datą zaadaptowania się „unified rules” w MMA), mają po min. 35 lat i są już przynajmniej od roku na emryturze.

https://twitter.com/ufc/status/1637209711123771394

Silva walczył w zawodowym MMA przez 23 lata. W tym czasie stoczył 46 pojedynków, a karierę zakończył z rekordem 34-11, 1NC. W swojej bogatej profesjonalnej historii mierzył się z innymi członkami Galerii Sław, m.in. Forrestem Griffinem, Stephanem Bonnarem, Danem Hendersonem czy Richem Franklinem.

To prawdziwy łowca rekordów – oto najbardziej znaczące:

  • najdłuższa passa zwycięstwe w historii UFC – 16
  • najdłuższy okres na tronie mistrzowskim w historii UFC – 2457 dni
  • najwięcej zwycięstw w historii wagi średniej UFC – 11
  • najwięcej knockdownów w historii wagi średniej UFC -13
  • wyrównanie rekordu KO w historii wagi średniej UFC – 8

Zobacz także: Anderson Silva zdradza, kto według niego jest najlepszym zawodnikiem MMA w historii

Informacja prasowa