Andre Winner zmierzy się z Denisem Kanakovem na ACA 96 w Łodzi

86
źródło: Facebook

Organizacja ACA ogłosiła kolejne świetnie zapowiadające się starcie na galę z numerem 96, która odbędzie się w Łodzi. Wystąpią w nim Andre Winner (22-12-2) oraz Denis Kanakov (10-1).

Anglik jest prawdziwym weteranem na światowej scenie mieszanych sztuk walki. Występował dla wielu świetnych organizacji na całym świecie takich jak: Cage Warriors, Bamma, UFC, KSW a teraz ACA. Brał on udział w 9 edycji programu The Ultimate Fighter, gdzie doszedł do finału, gdzie został wypunktowany przez Rossa Pearsona (20-16). Mimo to trafił do Ultimate Fighting Championship spędzając tam 2 lata swojej kariery.

Po rozstaniu się z UFC  toczył walki na wielu świetnych europejskich galach. Dwukrotnie występował na KSW lecz niestety oba pojedynki kolejno z Mateuszem Gamrotem (15-0) oraz z Leszkiem Krakowskim przegrał na punkty (12-1). W ostatnim występie na ACB 90 w Moskwie poniósł porażkę przez decyzję w boju z Yusufem Raisovem (14-1).

Denis Kanakov jest bardzo ciekawym prospektem na europejskim rynku MMA.  Zdecydowaną większość swoich walk stoczył na terenie Rosji. Z ACA jest związany od 2016 roku. Aktualnie posiada imponującą serię 9 wygranych w serii. W swoim poprzednim pojedynku na RCC 5 pokonał Egora Golubtsova (17-8).

Gala ACA 96 odbędzie się 8 czerwca w Łodzi.

źródło: Facebook