Anita Bekus (3-2) już niedługo zadebiutuje w organizacji Babilon MMA. O współpracy zawodniczki z nowym promotorem poinformował Artur Gwóźdź, który gościnnie wystąpił w MMA Śląskim Okiem #65.

Gwóźdź – matchmaker organizacji Babilon MMA i właściciel grupy managerskiej Artnox Fight Sport zdradził:

Tak, Anita Bekus zadebiutuje w Babilonie. Już niedługo nasza organizacja potwierdzi jej przeciwniczkę. Uważam, że to będzie świetna walka. Przeciwniczka jest znana i bardzo mocna. Nie będziemy Anity rozpieszczać. Chcemy pokazać, że stać ją na bardzo dużo.

Bekus w sportach walki zadebiutowała w 2018 roku w walce z Hanną Gujwan (2-5) na gali EFN 4. Starcie to wygrała. Póki co w jej karierze zwycięstwa przeplatają się z porażkami. Debiut dla Babilonu będzie dla niej okazją, by odbić się po ostatniej przegranej z Izabelą Badurek (8-7). Walka była bardzo głośna nie tylko ze względu na emocjonujący przebieg starcia, ale też (a może przede wszystkim) z powodu zamieszania z decyzją sędziów, wedle której najpierw zwycięstwo przyznano Anicie, a następnie Izie. Skandal, który wówczas wybuchł, kładzie się cieniem na sędziach pracujących przy FEN do tej pory.

Zobacz także: MMA Śląskim Okiem #65 feat. Artur Gwóźdź | Podsumowanie Babilon MMA 22 i UFC Vegas 27 [PODCAST]

źródło: MMA Śląskim Okiem/YouTube