Do gali UFC 197 został dopisany pojedynek dwóch fantastycznych stójkowiczów – w kategorii lekkiej zmierzą się bowiem Anthony Pettis (16-4) oraz Edson Barboza (18-4).

Był mistrz WEC oraz UFC, Anthony Pettis, w największej organizacji MMA na świecie nie miał ostatnio łatwo. W dwóch poprzednich pojedynkach przegrywał decyzją sędziowską z Eddie’m Alvarezem oraz Rafaelem dos Anjosem, będąc całkowicie zdominowanym przez całą walkę. Po ostatniej przegranej, Amerykanin przeprosił fanów i napisał, że „czeka na prawdziwą walkę”. Czy właśnie taką dostał?

O umiejętnościach stójkowych Edsona Barbozy można mówić bardzo wiele. Kojarzony jest przede wszystkim ze świetnym kopnięciem obrotowym, którym nokautował Terry’ego Etima. Obecnie powraca po przegranym pojedynku z Tonym Fergusonem na gali TUF 22 Finale. W swojej karierze w organizacji UFC, pięciokrotnie wygrywał przed czasem.

Gala UFC 197 odbędzie się 23 kwietnia w Las Vegas, a jej walką wieczoru będzie mistrzowskie starcie Daniela Cormiera i powracającego Jona Jonesa.