Trener Mariusza Pudzianowskiego już nie raz pokazał, że swoboda wypowiedzi nie jest mu obca. Tym razem skomentował rywala swojego najbardziej rozpoznawalnego podopiecznego.

3 czerwca na Stadionie Narodowym dojdzie do niewątpliwie głośnego zestawienia. Były pięściarz długo nawoływał o skrzyżowanie rękawic z „Pudzianem”. Dopiął swego. Arbi Shamaev uważa, że „Szpila” zagalopował się z wyborem przeciwnika:

„Artur [Szpilka] nie jest gotowy do walki z Mariuszem [Pudzianowskim]. Nikt póki nie wyjdzie, nie jest tego świadomy. Artur walczy niby przeciwko Mariuszowi, a de facto walczy przeciwko mnie, bo on będzie robił to, co ja chcę. To będzie bardzo ciekawa walka. Dam mocną prognozę na tę i Adam [Soldaeva] walkę na Narodowym. Chcę coś namieszać. Niech zaczynają trenerzy się wypowiadać. Bardziej się nakręci na te walki. Zacznijmy iść w kierunku Stanów.”

stwierdził.

Ostatni występ Mariusza Pudzianowskiego (17-8) był daleki od udanych, natomiast przegrał z ikoną polskiego MMA – Mamedem Khalidovem (36-8-2). Z kolei Artur Szpilka (2-0) stawia swoje pierwsze kroki w nowej formule walki od definitywnego zakończenia kariery bokserskiej i jego umiejętności jako zawodnika MMA dalej stoją pod znakiem zapytania.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Czy ewentualne predykcje szkoleniowca okażą się trafne? Już raz głębokim echem odbiła się skuteczność Shamaeva w przypadku starcia „Pudziana” z Michałem Materlą (32-9). Wręcz ostrzegał sztab Szczecinianina, żeby nie wchodzili w pięściarskie wymiany z Pudzianowskim.

Zobacz również: KSW 70: Pudzian potężnie ciężko znokautował Materlę w 1. rundzie!!! [WIDEO]