Ariane Lipski myśli o powrocie do KSW w październiku: „Walka z Agą Niedźwiedź to może być coś wielkiego”

Kolejny „lajf” w grupie MMA Polska i Świat już za nami. Tym razem gościliśmy piękną Ariane Lipski, która od maja 2017 roku dzierży mistrzowski pas wagi muszej kobiet organizacji KSW.

Fani pytali głównie o to, kiedy Brazylijka wróci do klatki KSW. Trener Ariane, który był jednocześnie tłumaczem zawodniczki, zdradził, że celują w październikową galę, która prawdopodobnie odbędzie się w Londynie.

Zobacz także: KSW 45 odbędzie się jesienią w Londynie?

Ariane podkreśla również, że w obecnej chwili ma już tylko jedną walkę w kontrakcie z KSW i nie zdecydowała jeszcze, co zrobi dalej. Wiadomo, że odzywają się do niej inne organizacje, również ta największa: UFC.

Zapytana, z kim chciałaby się zmierzyć, Lipski przyznała, że marzy o walce z Valentiną Shevchenko, która jej zdaniem jest zawodniczką wybitną. W dalszej części rozmowy stwierdziła także, iż z przyjemnością skrzyżowałaby rękawice także z Joanną Jędrzejczyk, jeśli jej przejście do wyższej dywizji wagowej stanie się faktem.

Gdy fani domagali się informacji, z kim Ariane może zawalczyć na gali KSW 45, jej trener powiedział, że organizacja ma problem z wyszukiwaniem odpowiednich rywalek, bo wiele z nich odmawia z obawy przed przegraną. Przy okazji wspomniał m.in. Rin Nakai, która w przeszłości miała już podobno podpisany kontrakt z KSW, ale wycofała się z walki z Ariane dwukrotnie. Rozważając zatem, kto może być potencjalną rywalką Ariane w jej najbliższej obronie pasa, zawodniczka i jej trener są zgodni co do tego, że świetną opcją jest Aga Niedźwiedź.

Myślimy, że walka z Agnieszką [Niedźwiedź – przyp. redakcyjny] to może być coś wielkiego, coś świetnego. Tak, Agnieszka jest bardzo dobrą zawodniczką, polską gwiazdą, z którą mogłyby dać dobrą walkę.

powiedział trener Ariane.

Czy taka walka może dojść do skutku? Jest to jak najbardziej możliwe. W ostatniej rozmowie z portalem InTheCage.pl Aga Niedźwiedź potwierdziła, że ma jeszcze jedną walkę w kontrakcie z Invicta FC i jest otwarta na nowe propozycje. Kuma przyznała także, iż nadal chce mierzyć się z najlepszymi i nie wyklucza walki z Ariane Lipski, czy to pod flagą KSW, czy UFC.

Zobacz także: Aga Niedźwiedź: „Chętnie zawalczyłabym z Ariane Lipski” [WYWIAD]

Jeśli chcecie zapoznać się z całą rozmową, to retransmisja dostępna jest w grupie, do której serdecznie zapraszamy wszystkich fanów MMA.