Artem Lobov vs. Andre Fili na gali UFC w Gdańsku

Jak podaje Przegląd Sportowy, kolejnym pojedynkiem gali UFC Fight Night, który ma przyciągnąć kibiców do trójmiejskiej Ergo Areny 21 października, będzie starcie Artem Lobov vs. Andre Fili w kategorii piórkowej (66 kg).

31-letni Lobov jest znany z tego, że to wieloletni sparingpartner i przyjaciel Conora McGregora. Z rekordem 13-12 Lobov dostał walkę w main evencie na kwietniowej gali UFC FN 108.  Czy posiadający obecnie na koncie 13 porażek Rosyjski Młot może ponownie wystąpić w głównej walce wieczoru, tym razem w Gdańsku? W zawodowym MMA nikt inny nie byłby w stanie tego dokonać, ale jeśli twoim kumplem jest McGregor, to kto wie…

Przeciwnik Lobova, Andre Fili (16-5) od 2013 roku zwyciężył w oktagonie w czterech potyczkach i doznał czterech porażek. Panowie mogli zmierzyć się ze sobą już wcześniej, na UFC 214 w lipcu, ale Lobov odmówił twierdząc, że musi wspierać podczas treningów do walki bokserskiej swojego przyjaciela, Conora:

Bądźmy szczerzy. W dupie mam Andre Filiego. Mógłbym walczyć z tym gościem każdego dnia. Jak będzie po wszystkim, a Conor znokautuje Mayweathera i będzie miał cały świat u stóp, wtedy zobaczymy, co się w tej sprawie wydarzy.

mówił wówczas Rosyjski Młot.

Co ta walka na karcie gali w Gdańsku oznacza dla polskich fanów MMA? Jest z pewnością dowodem na to, że UFC nie ma zamiaru finansowo szarpnąć się jakoś specjalnie na zawodników choćby z pierwszej dziesiątki swoich rankingów. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że z Lobovem zawita do Gdańska Conor McGregor, który wspiera zawsze swojego kolegę z gymu
źródło: Przegląd Sportowy