Babilon MMA 2: Bieńkowski i Haratyk zawalczą w Legionowie

źródło: fca, ksw

Arcyciekawe starcie przygotowali organizatorzy gali Babilon MMA 2. 2 grudnia w Legionowie zmierzą się Łukasz Bieńkowski (5-1) i Rafał Haratyk (7-3-2). Obaj są zaliczani do czołówki dywizji średniej w Polsce.

Właściciel federacji Tomasz Babiloński już podczas pierwszej gali MMA (w sierpniu tego roku Międzyzdrojach) dał sygnał, że będzie stawiał na współpracę z KSW. Nie inaczej sytuacja wygląda aktualnie. Efektem rozmów z największą federacją MMA w Europie będzie występ w Legionowie Bieńkowskiego.

Zawodnik noszący pseudonim „Polish Wanderlei” słynie z bardzo efektownego stylu. Ma na swoim koncie 5 zwycięstw i jedną porażkę. Aktualnie notuje serię dwóch wygranych z rzędu w KSW. Pokonał kolejno Piotra Wawrzyniaka (7-4) i Antoniego Chmielewskiego (32-16). Szczególnie cenny jest triumf nad Chmielewskim, który uchodzi za jedną z ikon MMA w Polsce. Dla Bieńkowskiego powrót do domu jakim jest Legionowo, będzie szczególny.

Haratyk to równie uznana firma w polskim MMA. W swoim rekordzie ma występy na galach PLMMA, EFC czy FEN. Podopieczny Damiana Herczyka na na koncie 7 zwycięstw, 3 porażki i 2 remisy. Ostatnim rywalem Berserkera z Bielska był Dricus Du Plessis (11-1). Polak musiał uznać wyższość reprezentanta RPA. Warto zaznaczyć, że Du Plessis zmierzy się w grudniu z mistrzem KSW Borysem Mańkowskim.

W Legionowie wystąpi ponadto Szymon Kołecki (3-0). Bilety na galę są dostępne w serwisie eventim.pl

Informacja prasowa