Babilon MMA 2 – pełna karta walk. Gdzie i kiedy oglądać?

Szymon Kołecki wraca do klatki. Mistrz olimpijski stoczy 4. walkę w formule MMA. Transmisję z sobotniej gali Babilon MMA 2 będzie można oglądać na antenach Polsatu. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

Po transferze do mieszanych sztuk walki nasz utytułowany olimpijczyk miażdży rywali jak za czasów rywalizacji na pomoście. Szymon Kołecki spędził w klatce zaledwie 5 minut i 52 sekundy. Jak na trzy pojedynki, to wyjątkowo mało. Jego wyższość musieli uznać Dariusz Kaźmierczuk, Wojciech Balejko i Łukasz Łysoniewski. Wszyscy kończyli na deskach.

W Legionowie Kołeckiego będzie chciał zatrzymać Michał Orkowski, który ma na koncie 3 zwycięstwa i jedną porażkę. Pierwotnie w walce wieczoru miał wystąpić Kamil Bazelak, ale na ostatniej prostej doznał kontuzji. W środowisku MMA pojawiają się jednak głosy, że Orkowski to dla Kołeckiego bardziej wymagający rywal niż „Vanderlei”.

Kibice ostrzą sobie również zęby na inne pojedynki gali. W Arenie Legionowo dojdzie do starcia czołowych przedstawicieli dywizji średniej w Polsce. Do klatki wejdą Łukasz Bieńkowski i Rafał Haratyk. Pierwszy wraca po zwycięstwie nad Antonim Chmielewski. Drugi będzie chciał zmazać plamę po przegranej z Dricussem Du Plessisem, który 23 grudnia będzie rywalem Borysa Mańkowskiego podczas KSW 41.

Równie ciekawie zapowiada się starcie w umownym limicie do 80 kg. A wystąpi w nim utytułowany grappler Adam Niedźwiedź i Paweł Pawlak, był zawodnik UFC. Ponadto w karcie znalazło się miejsce młodych i utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości mają stanowić o sile polskiego MMA.

Już w piątek odbędzie się otwarta dla fanów ceremonia ważenia. Kibice będą mogli podziwiać bohaterów Babilon MMA 2 w warszawskiej restauracji Champions od godziny 15.

Transmisja z gali ruszy w sobotę o godzinie 20:00 na antenach Polsatu Sport oraz Polsatu Sport Fight. O godzinie 23:00 sygnał pojawi się na antenie otwartego Polsatu. Studio poprowadzi Mateusz Borek, a jego gośćmi będą między innymi Damian Janikowski i Antoni Chmielewski.

Przypominamy, że bilety na galę wciąż są w sprzedaży w serwisie eventim.pl.

Program Babilon MMA 2:
– piątek, 1 grudnia godzina 15:00: ceremonia ważenia, Restauracja Champions (wydarzenie otwarte dla mediów i kibiców)
– sobota, 2 grudnia, Arena Legionowo

Karta walk:

Walka wieczoru:
120 kg: Szymon Kołecki (3-0, 3 KO) – Michał Orkowski (3-1, 2 KO, 1 Sub)

Karta główna:
84 kg: Łukasz Bieńkowski (5-1, 2 KO) – Rafał Haratyk (7-3-2, 2 KO, 4 Sub)
80 kg: Adam Niedźwiedź (5-2, 1 KO, 4 Sub) – Paweł Pawlak (12-3, 6 KO, 3 Sub)
77 kg: Kamil Oniszczuk (3-0, 1 KO) – Paweł Karwowski (2-1-1, 2 Sub)
68 kg: Damian Zorczykowski (3-1, 1 KO, 2 Sub) – Michał Folc (0-1)
120 kg: Łukasz Łysoniewski (0-3) – Rusłan Chapko (0-7)

Karta amatorska:
66 kg: Tomasz Smyk – Hubert Lotta
93 kg: Marcin Trzciński – Paweł Grażewicz

 

Informacja prasowa