Bartosz Fabiński poznał rywala na UFC w Sztokholmie!

źródło: YouTube

Potwierdziły się nasze doniesienia o udziale Bartosza Fabińskiego na gali UFC w Sztokholmie. Polski zawodnik kategorii półśredniej powita debiutującego w oktagonie Rosjanina.

Polski półśredni – Bartosz Fabiński (14-3), karierę w największej organizacji MMA na świecie rozpoczął od zwycięstwa jednogłośną decyzją sędziów nad Garrethem McLellanem w kwietniu 2015 roku. 7 miesięcy później powrócił do oktagonu amerykańskiej organizacji, ponownie wygrywając jednogłośnie na punkty z Hectorem Urbiną. Następnie, Fabiński przez ponad 2,5 roku pauzował. Po najdłuższej przerwie od startów w karierze, wrócił w lipcu 2018 roku przy okazji gali zorganizowanej w Niemczech, gdzie ponownie zwyciężył decyzją sędziowską, tym razem z Emilem Meekiem. Ostatni raz Butcher w akcji widziany był na gali w Argentynie, gdzie doznał pierwszej porażki w największej organizacji MMA na świecie, będąc zmuszonym odklepać gilotynę zapiętą przez Michela Prazeresa po zaledwie 62 sekundach pojedynku.

Po przegranej z brazylijskim Traktorem, Bartosz Fabiński wypełnił 4-walkowy kontrakt z UFC. Niedawno jednak podpisał nowy i do akcji wróci już 1 czerwca na gali w Sztokholmie. Jak donosi Farah Hannoun za pośrednictwem Twittera – jego rywalem będzie debiutujący w UFC, Rosjanin – Sergey Khandozhko (26-5-1).

26-letni Rosjanin, na 26 wygranych pojedynków, aż 12 razy zwyciężał przez nokaut. 7 walk rozstrzygnął poddając rywali i tyle samo razy o jego zwycięstwie decydowali sędziowie punktowi. W swojej karierze, stoczył 7 pojedynków w organizacji ACB, gdzie aż czterokrotnie zaznawał goryczy porażki. Ostatnio zanotował jednak dwa zwycięstwa – przez poddanie z Mullerem da Silva Coutą oraz przez nokaut z Ariano Rodriguesem.

źródło: Twitter