Yoel Romero vs. Paulo Costa na UFC 241

56
(Foto: GettyImages)

Organizacja UFC zdecydowała się powrócić do zestawienia Yoela Romero (13-3) z Paulo Costą (12-0). Zawodnicy pójdą w bój podczas gali UFC 241, która odbędzie się 17 sierpnia. 

Matchmakerzy największej organizacji MMA na świecie zdecydowali się po raz kolejny powrócić do zestawienia kubańskiego zawodnika – Yoela Romero z niepokonanym Brazylijczykiem – Paulo Costą.

Początkowo, pojedynek pomiędzy Romero a Costą miał się odbyć na gali UFC 230, jednak złamana kość oczodołowa uniemożliwiła Żołnierzowi Boga na podjęcie walki. Zestawienie przełożono zatem na styczniową galę UFC Fight Night 143, lecz tym razem z powodu kontuzji wypadł Borrachinha.
Po raz trzeci, pojedynek Yoela Romero z Paulo Costą zakontraktowano jako walkę wieczoru gali w Fort Lauderdale, ostatecznie jednak z powodu problemów z Amerykańską Agencją Antydopingową, z zestawienia został usunięty Brazylijczyk, zaś niedługo po tym – z pojedynku wypadł także Kubańczyk, gdyż nabawił się zapalenia płuc.

O zestawieniu oficjalnie poinformowała organizacja UFC:

Wyświetl ten post na Instagramie.

They’ll finally settle it in Anaheim! @YoelRomeroMMA & @BorrachinhaMMA will meet at #UFC241 Aug. 17!

Post udostępniony przez ufc (@ufc)

Gala UFC 241 odbędzie się 17 sierpnia w Anaheim. Walką wieczoru wydarzenia będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy Danielem Cormierem a Stipe Miocicem.

źródło: UFC