Pomimo że Khabib Nurmagomedov nie odniósł się publicznie do stanu zdrowia swojego ojca, Dana White zapewnia, że rozmawiał z mistrzem wagi lekkiej i ten potwierdził swoją gotowość do walki z Gaethje we wrześniu. Na początku, kiedy smutne informacje nie obiegły jeszcze mediów, nawet nie wspominał o swojej sytuacji rodzinnej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Rozmowa telefoniczna Khabiba z szefem UFC miała miejsce w środę, kiedy informacja o śpiączce Abdulmanapa Nurmagomedova pojawiła się już w mediach. Dzień wcześniej jednak White również dzwonił do zawodnika, ale ten nie wspominał o sytuacji swojego ojca. Na konferencji prasowej po ostatniej gali White mówił:

Rozmawiałem z Khabibem wczoraj, on nawet mi nie powiedział [o swoim ojcu]. Myślę, że chciał utrzymać to w tajemnicy i nie mówić o tym. Rozmawiałem z nim też dzisiaj, po tym, jak się dowiedziałem. Był oczywiście załamany, ale jest bardzo dumnym gościem i lubi zachowywać się jak mężczyzna – coś w stylu: „Wiesz, jak bardzo kocham mojego tatę. To trudne”.  

RT Sport informowało wczoraj, że trener odzyskał przytomność i wybudził się ze śpiączki po operacji serca, ale sztab nie skomentował tej sprawy. Niezależnie od wszystkiego fighter z Dagestanu zadeklarował swoją gotowość do walki z nowym tymczasowym mistrzem jego dywizji – Justinem Gaethje. Dana White pracuje już nad szczegółami tego głośnego zestawienia i wyjaśnia, że tweety Conora McGregora nic nie znaczą w kontekście walki mistrzowskiej w dywizji lekkiej. „Notorious” nie może liczyć teraz na walkę z Gaethje, zaś pojedynek Fergusona z Poirierem też póki co nie zaprząta głowy szefa organizacji.

Rozmawialiśmy o walce Gaethje vs. Khabib we wrześniu. [Khabib] powiedział: „Będę gotowy na wrzesień”. […] Chciałbym, żeby Tony Ferguson miał trochę wolnego po sobotniej walce. Zobaczymy, co się stanie tego lata z Conorem.

Źródła: www.mmafighting.com, www.rt.com