Bellator zakontraktował znanego rugbystę

22

Od czasu do czasu w branży MMA można zaobserwować nowe twarze, przechodzące do dyscypliny z innych sportów. Do grona znaturalizowanych zawodników dołącza właśnie brytyjski rugbysta, do którego rękę wyciągnęła organizacja Bellator dowodzona przez Scotta Cokera.

James Heskell, bo o nim mowa zadebiutuje w MMA w amerykańskiej organizacji w wieku 34 lat. Zawodnik zasili dywizję ciężką, w której aktualnie pas mistrzowski posiada niepokonany dotąd w Bellatorze, Ryan Bader.

Heskell przez 17 lat zawodowo grał w rugby, zasilając w międzyczasie m.in. narodową reprezentację Anglii czy kluby najwyższej klasy rozgrywkowej tej dyscypliny w Wielkiej Brytanii, gdzie rugby traktowane jest jako sport narodowy. W maju tego roku sportowiec ogłosił zakończenie kariery w swej dyscyplinie bazowej, co jak widać nie oznaczało jednak jeszcze rozbratu z zawodowym sportem.

Debiut Heskella w Bellatorze planowany jest na przyszły rok. Poniżej możecie zobaczyć wideo z kilkoma popisowymi akcjami Anglika z boisk rugby. Myślicie, że ma szansę z sukcesami występować również w klatce?