Organizacja Bellator zatrudniła 6 nowych zawodniczek kategorii muszej. Jedną z nich jest oczywiście Valerie Letourneau, o której wiadomo już od jakiegoś czasu.

Organizacja ogłosiła, że do końca 2017 roku poznamy mistrzynię kategorii koguciej kobiet, co oznacza, że niedługo powinniśmy poznać pierwsze zestawienia zawodniczek walczących o pas.

Przedstawmy wszystkie zawodniczki po kolei. Ominiemy tylko Valerie Letourneau, której poświęciliśmy osobny artykuł i można przeczytać o niej TUTAJ.

Na Liang (3-0) – Chinka, walczyła trzykrotnie i 3 razy wygrała przez poddanie. W ostatnim pojedynku pokonała Barbarę Nalepkę na gali Kunlun Fight MMA 7.

Juliana Velasquez (5-0) – Brazylijka trenująca w Team Nogueira. Do tej pory stoczyła 5 pojedynków, wszystkie wygrała, z czego 2 przez nokauty. Ostatnią walkę stoczyła na gali Ichiban Kombat Championship, gdzie wypunktowała Taynne Taygma.

Sabriye Sengul (0-0) – Turczynka, która dopiero zadebiutuje w profesjonalnym MMA.

Kristi Lopez (2-0) – Amerykanka, do tej pory stoczyła dwa wygrane pojedynki. W pierwszej walce pokonała niejednogłośnie na punkty Tyre Parker, a w kolejnej zwyciężyła przez TKO w 1 rundzie z Katie Castro.

Alejandra Lara (6-1) – Kolumbijka, Do tej pory stoczyła 7 walk, z których wygrała 6. Ostatnią walkę stoczyła na gali Empire Sports Marketing, gdzie poddała rywalkę w 2 rundzie pojedynku.

 

źródło: bellator.spike.com