Ben Rothwell po zwycięstwie na UFC FN 171 chce się zmierzyć z Alexeyem Oleynikiem

148
źródło: forbes.com

Na UFC 171, do klatki powrócił Ben Rothwell (38-12). Pokonał przez decyzję debiutującego w dywizji ciężkiej Ovince’a St. Preux (24-14). Na konferencji prasowej wyraził chęć walki z weteranem Alexeyem Oleynikiem (59-13) i zdradził, że chciałby aby taki pojedynek odbył się na jednej z letnich gal UFC.

On pokonał Werduma i jest to dla niego wielkie zwycięstwo, którego mu gratuluję. Oleynik zrobił dobrą robotę nie tylko tym jak walczył, ale tym, że on uderzał ciosy. Myślę, że byłaby to świetna walka pomiędzy dwoma starszymi facetami. On mimo swojego wieku nie wygląda źle, a jest ode mnie starszy. Myślę, że on tak ja chce znowu spróbować się tam dostać. Mam nadzieję, że doprowadzimy do takiego starcia już tego lata. 

powiedział Alexey Oleynik.

Ben Rothwell w swojej bogatej karierze stoczył wiele świetnych pojedynków z czołówką tej dywizji. Aktualnie posiada serię dwóch wygranych z rzędu. W przeszłości na galach IFL dwukrotnie pokonywał naszego rodaka Krzysztofa Soszyńskiego (26-12-1).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Rosjanin należy do najbardziej doświadczonych zawodników walczących dla Ultimate Fighting Championship. Przygodę z amerykańską organizacją rozpoczął na UFC FN 44, gdzie poddał Anthony’ego Hamiltona (17-9). W ostatni weekend na UFC 249 wypunktował byłego mistrza Fabricio Werduma (23-9-1).

Zobacz Także: UFC on ESPN 8 – wyniki ważenia [WIDEO]

źródło: mmajunkie.com