Znani polscy artyści, dziennikarze i sportowcy po raz kolejny wzięli udział w charytatywnym projekcie świątecznym #40MilionówSerc fundacji Pomaganie Jest Trendy, której celem jest wsparcie dla oddziałów intensywnej terapii noworodków w polskich szpitalach. Wśród wspierających akcję znaleźli się Jan Błachowicz i Łukasz Jurkowski.

Dzięki zaproszonym gwiazdom już w drugiej połowie stycznia do pierwszych szpitali trafią nowoczesne urządzenia do dezynfekcji narzędzi, urządzeń i przedmiotów (maseczki, smoczki, zabawki…) chroniące medyków, dzieci i Mamy przed panującym zagrożeniem zakażenia wirusem Covid19. Bajkę nagraną korespondencyjnie z uwagi na panujące warunki epidemiczne obejrzeć można już pod niniejszym linkiem : https://youtu.be/rn2kWMcPVO0

Urządzenia, które w pierwszej kolejności przekażemy m.in. do Katowic, Ostrowa Wielkopolskiego czy Łodzi są szczególnie ważne w tym czasie, zwłaszcza z uwagi na komunikat wydany przez GIS o problemach prawnych związanych z urządzeniami natryskowymi. Zakupione przez nas urządzenia są nieinwazyjne, ekologiczne i przede wszystkim bezpieczne, będą to pierwsze tego typu urządzenia w Polsce. Nadto przekażemy też naturalne i jedyne obecnie na rynku żele tiksotropowe, które zostały opracowane na zlecenie naszej fundacji, które nie tylko dezynfekują, ale jednocześnie pielęgnują skórę co ważne jest w szpitalach, gdzie dezynfekcja niezbędna jest niemalże przy każdym wejściu na oddział, a co unikatowe można aplikować je w sprayu, dlatego nazwaliśmy je Virus Combat.

powiedział prezes fundacji Krzysztof Gorzkiewicz.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W tegorocznym projekcie wzięły udział takie gwiazdy jak: Jan Błachowicz, Łukasz JURAS Jurkowski, Iga Świątek, Małgorzata Kożuchowska, Bracia Collins, Piotr Trojan, Beata Cholewińska, Piotr Witkowski, Maurycy Wolf, Jolanta Łużyńska, Emilia Komarnicka, Sandra Kubicka czy Damian Michałowski. Fundacja wprowadziła również jak co roku serię produktów z wizerunkiem Duszka Babu, z których sprzedaży całkowity zysk fundacji przekazany zostanie na pomoc szpitalom. Wśród tych produktów jest między innymi pozłacana moneta o nominale „40 Milionów Serc” wybita przez Mennicę Sudecką oraz produkty żywnościowe.

W ubiegłorocznej edycji projektu udział wzięli m.in. Joanna Jędrzejczyk, Qczaj, Krzysztof Piątek czy Cezary Pazura (video: https://youtu.be/nBMzyUbY0zM).

Projekt poprzedziła bajka nagrana przez Prezydentów 12 polskich miast, do których w pierwszej kolejności trafi pomoc. Ukazała się ona 6 grudnia (w Mikołajki) i obejrzeć ją można pod niniejszym linkiem: https://youtu.be/TpSbE85JK9Q.

Informacje na temat szpitali, którym fundacja pomaga oraz wyników akcji na bieżąco publikowana jest na stronie www.pomaganiejesttrendy.com.pl oraz www.fb.com/PomaganieJestTrendy.

Informacja prasowa