Pojedynek w czubie królewskiej kategorii rozegra się podczas marcowej gali UFC 299. Na stronie globalnego potentata widnieje oficjalna informacja o zestawieniu Curtisa Blaydesa z Jailtonem Almeidą.

Jailton Almeida (20-2) pozostaje niepokonany w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Po sześciu zwycięstwach Brazylijczyk zajmuje siódmą pozycję w oficjalnym rankingu i dąży do walk, które zapewnią mu status pretendenta. W ostatnich tygodniach dopominał się o zestawienie z tymczasowym czempionem – Tomem Aspinallem (14-3).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Okazuje się natomiast, iż przedstawiciele amerykańskiej promocji mają na niego nieco inny pomysł. Obecnie zestawiono go z Curtisem Blaydesem (17-4). Ich starcie pierwotnie miało mieć miejsce w listopadzie tego roku, jednakże „Razor” zmuszony był wycofać się z powodu kontuzji. Ostatecznie w klatce spotkają się kilka miesięcy później, w ramach UFC 299.

Blaydes po raz ostatni w akcji widziany był w kwietniu. Stanął wówczas w szranki z Sergeiem Pavlovichem (18-2), natomiast potyczka ta zupełnie nie ułożyła się tak, jakby sobie tego życzył. Finalnie zmuszony był uznać wyższość przeciwnika, zostając rozbitym już w pierwszej rundzie. Porażka ta przerwała jednocześnie jego wcześniejszą serię trzech zwycięstw.

Zobacz także: OFICJALNIE: Były mistrz rywalem Gamrota na UFC 299!

Źródło: ufc.com, Grafika: InTheCagePL | Chris Unger/Zuffa LLC, Getty Images