Wszystkie wcześniejsze przypuszczenia okazały się być prawdziwe! Mateusz Gamrot po raz kolejny zamelduje się w klatce UFC 9 marca, podczas gali z numerem 299. Rywalem Polaka będzie Rafael dos Anjos!

Po ośmiu występach pod sztandarem globalnego potentata, z których zwyciężył sześć, Mateusz Gamrot (23-2) okupuje jedno z topowych miejsc w kategorii lekkiej. Obecnie znajduje się na szóstej lokacie w klasyfikacji i powtarza, iż interesują go wyłącznie starcia, które doprowadzą go do walki o najważniejsze trofeum.

Przy najbliższej okazji zawalczy z niżej notowanym fighterem. Rafael dos Anjos (32-15) – bo o nim mowa – znajduje się na 11. pozycji, aczkolwiek nadal jest bardzo gorącym nazwiskiem. Pod szyldem największej promocji MMA na świecie stoczył już ponad 30 pojedynków i w przeszłości dzierżył nawet mistrzowski pas.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Informacja o zestawieniu Brazylijczyka z reprezentantem Czerwonego Smoka oraz American Top Team widnieje na oficjalnej stronie globalnego potentata.

Dos Anjos dwa minione starcia stoczył w wyższej dywizji – półśredniej, jednakże kończyły się one z różnym skutkiem. W sierpniu tego roku stanął w szranki ze swoim krajanem Vicente Luque (22-9-1), jednak walka ta nie ułożyła się po jego myśli i po pełnym dystansie zmuszony był uznać wyższość oponenta. Kilka miesięcy wcześniej wyszedł natomiast zwycięsko z konfrontacji z Bryanem Barbereną (18-11).

Zobacz także: Rafael Dos Anjos rywalem Mateusza Gamrota?

Galę UFC 299 zwieńczy mistrzowski rewanż na szczycie dywizji koguciej. Sean O’Malley (17-1) przystąpi wtedy do potyczki z dotychczas jedynym pogromcą – Marlonem Verą (23-8-1).

Źródło: ufc.com, fot. Jeff Bottari/Zuffa LLC