Zaledwie dwie wygrane w organizacji Cage Warriors wystarczyły Modestasowi Bukauskasowi, aby powrócił do organizacji UFC, w której legitymuje się bilansem 1-3 po niezbyt dobrych występach. Litwin stanie do walki z Tysonem Pedro na gali UFC 284 w Perth.

Gala UFC 284 odbędzie się w Australii – nie mogło na niej zatem zabraknąć lokalnego bohatera – Tysona Pedro. Początkowo, Australijczyk miał powitać w oktagonie UFC debiutanta z Chin, Mingyanga Zhanga, natomiast Chińczyk wycofał się z pojedynku. Organizacja szybko znalazła zastępstwo, choć nie jest to rywal najwyższych lotów, zapewne Pedro zależało, aby wystąpić przed własną publicznością.

Nowym przeciwnikiem miejscowego bohatera został Modestas Bukauskas, który w 2021 roku został zwolniony z organizacji po serii trzech porażek. Litwin odbudował się zaledwie dwoma wygranymi pojedynkami na galach Cage Warriors, niecały miesiąc temu zdobywając pas kategorii półciężkiej brytyjskiej promocji, by powrócić do oktagonu UFC i zwakować go po czterech tygodniach od walki na gali sylwestrowej.

Pedro po długiej absencji, która trwała ponad 3,5 roku udanie powrócił do klatki UFC w kwietniu zeszłego roku. Australijczyk odprawił ciosami prawdopodobnie dwóch najgorszych zawodników w historii tej dywizji – Ike Villanuevę oraz Harry’ego Hunsuckera.

Tak szybki angaż Bukauskasa potwierdza, że pas Cage Warriors jest najlepszą przepustką do największej organizacji MMA na świecie.

Podczas gali UFC 284 w Perth dojdzie do starcia mistrza kategorii lekkiej z mistrzem niższej wagi – Islam Makhachev podejmie Alexandra Volkanovskiego. Na tej samej karcie ujrzymy również pojedynek o pas tymczasowy kategorii piórkowej, a powalczą o niego Yair Rodriguez z Joshem Emmettem.

Zobacz także: Łukasz Kopera podejmie niepokonanego Anglika na gali Cage Warriors w Manchesterze

źródło: mmajunkie.com