Starcie mistrzowskie w dywizji koguciej pomiędzy Aljamainem Sterlingiem a powracającym ze sportowej emerytury byłym podwójnym mistrzem – Henrym Cejudo planowane jest na galę UFC 287, która odbędzie się 8 kwietnia.

Wszystko wskazuje na to, że pojedynek mistrzowski w kategorii koguciej pomiędzy Aljamainem Sterlingiem a powracającym po trzyletniej przerwie i emeryturze sportowej Henrym Cejudo odbędzie się na gali UFC 287. Wydarzenie odbędzie się 8 kwietnia w Nowym Jorku.

Amerykanin z jamajskimi korzeniami stanie do trzeciej obrony pasa mistrzowskiego. Mistrzostwem został nagrodzony za popis aktorski po faulu Petra Yana, w rewanżu jednak potwierdził swoją klasę, wypunktowując Rosjanina. W zeszłym roku, podczas UFC 280 w Abu Dhabi, rozprawił się przed czasem z sypiącym się przez kontuzje TJ-em Dillashawem.

„Triple C” po obronie pasa kategorii koguciej z Dominickiem Cruzem niespodziewanie ogłosił przejście na sportową emeryturę. Amerykanin zwakował mistrzostwo, twierdząc, że skupi się na rodzinie. Od dawna kusił powrotem, zaczepiając ówczesnych mistrzów dwóch najlżejszych dywizji wagowych w UFC, w zeszłym roku anonsując, że powrócił pod kuratelę USADA.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na karcie gali UFC 287 ujrzymy także m.in. świetnie zapowiadające się pojedynki Chrisa Curtisa z Kelvinem Gastelumem czy walkę Adriana Yaneza z Robem Fontem.

Zobacz także: Kelvin Gastelum podejmie Chrisa Curtisa na gali UFC 287

źródło: mmafighting.com