Brandon Moreno zdobył pas dywizji muszej. Na gali UFC 263 zwyciężył z Deivesonem Figueiredo przez poddanie w trzeciej rundzie. Nowy mistrz ogłosił, że jest gotowy stanąć do obrony tytułu w listopadzie. Z kim chciałby się zmierzyć meksykański zawodnik?

Walka z Figueiredo była starciem rewanżowym. Zawodnicy w oktagonie pierwszy raz spotkali się na UFC 256 w grudniu ubiegłego roku. Wtedy ogłoszono remis. Teraz „Daico” zaczął domagać się trylogii z mistrzem, jednak ten zaznacza, że by dostać tę szansę, Brazylijczyk najpierw musi stoczyć jeszcze jakiś pojedynek.

Moreno wspomniał też o innym nazwisku, które znajduje się w kręgu jego zainteresowania:

„Kto następny, nie wiem. Możliwości są świetne. Myślę, że to oczywiste, że Deivesona Figueiredo chce się ze mną zmierzyć. To dlatego, że ostatnim razem przegrał. W ostatniej walce go zdominowałem. Jestem otwarty, by skrzyżować z nim rękawice, ale uważam, że wcześniej będzie musiał bić się z kimś innym. Jeśli Cody Garbrandt chciałby przejść do tej dywizji, to dopiero byłaby walka. Wiem, że obecnie nie jest w najlepszym momencie swojej kariery, ale jego nazwisko budzi respekt. To były mistrz. Wyrobił sobie dobrą markę. Jest to opcja.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Garbrandt walczy w kategorii koguciej, gdzie bilans jego ostatnich czterech walk przedstawia się 1-4. W maju tego roku przegrał z Robem Fontem przez jednogłośną decyzję sędziowską, a wcześniej na UFC 250 w drugiej rundzie znokautował Raphaela Assuncao.

źródło: Twitter/ESPN MMA