Szykują się naprawdę ciężkie grzmoty! Jak czytamy na oficjalnym profilu Bellator MMA, pojedynek dwóch doświadczonych zawodników kategorii królewskiej – Cheick Kongo vs. Sergei Kharitonov posłuży jako main event zaplanowanej na 20 sierpnia gali z numerem 265. 

Cheick Kongo (30-11-2) po raz ostatni widziany był w akcji, w październiku minionego roku. Zmierzył się wówczas z Amerykaninem, Timem Johnsonem (15-7), lecz finalnie, po pełnym dystansie przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów. We wcześniejszym boju również nie miał szczęścia. Jego batalia z Ryanem Baderem (28-6) uznana została jako nieodbyta, więc jako triumfator klatkę po raz ostatni opuszczał ponad dwa lata temu.

Zobacz także: Matt Mitrione zwolniony z organizacji Bellator MMA

Sergei Kharitonov (32-8) natomiast w formule MMA swój ostatni pojedynek stoczył w listopadzie minionego roku. Skrzyżował wtedy rękawice – pod szyldem Parus FC – z mistrzem FEN-u wagi ciężkiej, Olim Thompsonem (21-13). Rosjanin nie dał swojemu przeciwnikowi najmniejszych szans, rozbijając go już w inauguracyjnej odsłonie.

Źródło: Twitter/Bellator MMA