Fani czekali na te wieści od chwili, gdy ogłoszono nowy termin polskiej gali ACA: Daniel Omielańczuk, pretendent do mistrzowskiego pasa w wadze ciężkiej tej rosyjskiej organizacji, zawalczy przed swoimi rodakami podczas ACA 109, już za miesiąc.

Wiele osób poczuje zapewne niedosyt, gdy dowie się, kto będzie rywalem ulubieńca polskiej publiczności MMA. Wszyscy spodziewaliśmy się bowiem, że w swoim kolejnym starciu, Daniel Omielańczuk zawalczy o pas mistrzowski. Tymczasem jego najbliższy rywal zdradził w rozmowie ze sportas.lt, że to właśnie on prawdopodobnie zmierzy się Polakiem na ACA 109 w Łodzi.

Mamy już przeciwnika, ale nie wiemy jeszcze, czy jest to ostateczna opcja. To będzie bardzo mocny przeciwnik. Bił się w UFC, wygrał z Aleksey’em Oleynikiem. Bardzo silny przeciwnik. Jednak nie jest jeszcze pewne, że właśnie z nim przyjdzie mi się zmierzyć.

Słowa te wypowiedział Litwin, Tomas Pakutinskas, którego zapewne kojarzycie doskonale dzięki Marcinowi Sianosowi i jego pamiętnemu występowi przed kamerą Polsatu Sport po debiucie w FEN.

Tomas od dwóch lat nie przegrał żadnej walki. ACA ogłosiło niedawno jego dołączenie do organizacji, ale mało kto się spodziewał, że to właśnie on zostanie rywalem Daniela. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie tego zestawienia od promotora.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Tymczasem Polak w zeszłym roku stoczył trzy zwycięskie walki pod banderą ACA i tym samym utorował sobie drogę do walki o pas mistrzowski organizacji w kategorii ciężkiej. Niestety, sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała plany ACA i samego zawodnika, który już podczas najbliższej gali w Polsce miał się bić o tytuł. Aktualny mistrz, Mukhomad Vakhaev nie przyleci do Polski.

Robiliśmy wszystko, żeby walka o pas mogła się wydarzyć już w sierpniu, ale Daniel będzie musiał jeszcze chwilę zaczekać na swoją szansę. Nikt nie kwestionuje tego, że pojedynek o tytuł mu się należy. Niestety, aktualna sytuacja na świecie – takim międzynarodowym organizacjom jak nasza bardzo utrudnia planowanie gal i zestawianie zawodników. Na sierpniowej gali w Polsce nie będzie żadnego fightera z Rosji. Natomiast zadbaliśmy o to, żeby Daniel, który bardzo chce walczyć jak najczęściej, mógł wrócić do klatki i zawalczyć na gali w Polsce.

powiedział Baysangur Edelbiev, przedstawiciel ACA.

Podczas gali ACA 109, 20. sierpnia w Łodzi, zaplanowano 10 walk w formule MMA. Do klatki powrócą Daniel Omielańczuk, Piotr Strus, Rafał Haratyk, Kamil Oniszczuk, Karol Celiński i Łukasz Kopera. Transmisję gali ACA 109 będzie można obejrzeć w usłudze pay-per-view za 25 zł.

Patroni medialni: InTheCage.pl, MMARocks, Kanał Sportowy i MMA.pl.

KARTA WALK ACA 109
Daniek Omielańczuk (23-9) vs Tomas Pakutinskas (19-12)
Piotr Strus (15-5) vs Rafał Haratyk (12-3)
Kamil Oniszczuk (7-0) vs Mindaugas Verzbickas (14-7)
Łukasz Kopera (9-3) vs Aurel Pirtea (20-11)
Goran Reljic (19-8) vs Nikola Dipchikov (18-7)
Karol Celiński (17-9) vs Luke Barnatt (15-8)