Znakomite starcie w wadze piórkowej mężczyzn będzie main eventem lipcowej gali UFC na Long Island w Nowym Jorku. W oktagonie zameldują się efektownie walczący Brian Ortega i Yair Rodriguez. 

O tym pojedynku mówiło się już przed kilkoma dniami, ale dopiero dziś organizacja UFC zdecydowała się je oficjalnie potwierdzić. Main event między Yairem Rodriguezem (13-3, 1NC) i Brianem Ortegą (15-2) odbędzie się oczywiście na dystansie pięciu rund, ale styl walki obu zawodników pozwala sądzić, że po drodze zdarzyć się może wszystko i być może panowie nie spędzą w klatce 25 minut.

Ortega zajmuje aktualnie drugie miejsce w dywizji. Jak dotąd już dwukrotnie miał okazję spróbować swoich sił w walkach mistrzowskich, za każdym razem bez powodzenia. W 2018 roku uległ Maxowi Holloway’owi, a we wrześniu 2021 roku przegrał z Alexandrem Volkanovskim. To były jedyne porażki „T-City” w barwach UFC (i w ogóle w całej karierze). Ortega na na swoim koncie zwycięstwa w pojedynkach m.in. z Chan Sung Jungiem, Frankie Edgarem, Cubem Swansonem czy Diego Brandao.

Zobacz także: Henry Cejudo: Starcie Volkanovski vs. Ortega to najlepsza walka w historii MMA

Rodriguez to z kolei numer trzy w wadze piórkowej UFC. W ostatnich czterech pojedynkach zaliczył dwie wygrane, jedną przegraną i no contest. Porażka przyszła z rąk – jakżeby inaczej – „Błogosławionego”. I właśnie po porażce z byłym mistrzem w listopadzie ubiegłego roku, Meksykanin powróci do klatki, poszukać tam zwycięstwa.

Komu kibicujesz w tej walce?

źródło: UFC.com