Michał Borowski podejmie Mateusza Koszelę, a Alan Szymański (0-1) zmierzy się z Bartłomiejem Dragańskim (1-0, 1 SUB) podczas gali FEN 40, która 18 czerwca odbędzie się w Ostródzie. Pojedynki zakontraktowano na zasadach semi-pro.

Borowski to zawodnik trenujący w klubie Elitarni MMA Oborniki Śląskie, gdzie opiekunem jest jego ojciec i były zawodnik Fight Exclusive Night – Łukasz „Boroś” Borowski. Michał ma ogromne  doświadczenie i posiada amatorski rekord 21-4 i 5-0 w walkach „Semi pro”. 19-latek to purpurowy pas BJJ a także członek kadry MMA Polska. Naprzeciw Borowskiego stanie zawodnik z Ostródy, ulubieniec lokalnej publiczności, Mateusz Koszela. Legitymuje się on rekordem 5-6. Zawodnik MMA Team Ostróda miał okazję walczyć na takich galach, jak Sharks Attack czy Browar Północny Fight Night, więc z całą pewnością jest już obyta z walkami przed sporą publicznością.

Szymański to zawodnik z Ostódy, który w czerwcu 2021 roku zanotował zawodowy debiut. Większościową decyzją sędziów przegrał z Norbertem Jabłońskim. W karierze amatorskiej w 1. rundach rozprawiał się z Adamem Hecem oraz Angelo Chabuckim, również w pierwszych pięciu minutach poddał trójkątem rękoma Dawida Podwojskiego. Dragański 2 kwietnia tego roku zadebiutował na zawodowstwie. W bardzo efektowny sposób pokonał przez duszenie trójkątem znanego z występów na FEN Dariusza Wilka. W karierze amatorskiej stoczył 38 walk, z czego 26 wygrał. Reprezentant Dragon Fight Club Sochaczew to ośmiokrotny złoty medalista zawodów ALMMA.

Informacja prasowa