Niestety, plany Ivana Buchingera o sięgnięciu po trzeci, mistrzowski pas organizacji OKTAGON MMA odłożą się w czasie. Doświadczony Słowak nabawił się kontuzji, a na jego miejsce do walki z Davidem Kozmą wskakuje zaprawiony w bojach chociażby pod szyldem UFC czy PFL, Bojan Velickovic. 

Już czwartego grudnia miejsce będzie miało 29. wydarzenie, wyprodukowane pod sztandarem OKTAGON MMA. Jednym ze starć, które miało uświetnić ten event, był mistrzowski pojedynek Davida Kozmy (28-11) wraz z Ivanem Buchingerem (39-7). Niestety, jak czytamy w mediach organizacji, ten drugi nabawił się kontuzji, która eliminuje go z przystąpienia do boju.

„Ivan Buchinger nieszczęśliwie doznał kontuzji, więc nie będzie rywalem Davida Kozmy w mistrzowskiej batalii.”

Na całe szczęście przedstawicielom organizacji szybko udało się znaleźć zastępstwo za Słowaka, więc sympatycy Kozmy mogą spać spokojnie – jego start na ten moment jest niezagrożony. Przed szansą sięgnięcia po mistrzowskie trofeum stanie teraz mający na koncie ponad 30. zawodowych występów, Bojan Velickovic (20-10-2).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Velickovic aktualnie znajduje się na fali czterech wygranych. Po raz ostatni widziany był w akcji, podczas wrześniowego wydarzenia z numerem 27. Stanął wtedy w szranki z Brazylijczykiem, Carlo Praterem (34-22-1) i nie mając większych kłopotów, rozbił go już w inauguracyjnej odsłonie. Wcześniej zaś pokonał przed końcem regulaminowego czasu Emmanuela Dawę (9-6).

Źródło: Twitter/OKTAGON MMA