W listopadzie organizacja Bellator ogłosiła zatrudnienie gwiazdy WWE Jacka Swagera. Organizacja ogłosiła że jego debiut nastąpi na przyszłorocznej gali Bellator 214, jego rywalem będzie J.W. Kiser (0-1). Walką wieczoru tego wydarzenia będzię pojedynek pomiędzy Fedorem Emelianenko (38-5) a Ryanem Baderem (26-5).

Jack Swager ,a właściwie Jake Hager swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął od zapasów. Później reprezentował tą dyscyplinę na poziomie uniwersyteckim. Po zakończeniu edukacji rozpoczął karierę w Pro Wrestlingu. W 2009 roku związał się z największym graczem w tej branży czyli World Wrestling Entertaiment gdzie miał okazję występować również na największych galach, które były transmitowane w systemie PPV.

Po zakończeniu współpracy z WWE nadal występuje w tej formule ,ale na mniejszych wydarzeniach bez kontraktu na wyłączność kontraktu. Będzie to dla niego debiut w mieszanych sztukach walki, lecz z pewnością baza zapaśnicza pozwala patrzeć optymistycznie na jego  przyszłość.

J.W. Kiser jest 41 letnim zawodnikiem reprezentującym klub Team Evolution. Swoje jedyne starcie przez TKO z Antonio Martinezem ( 2-0) po zaledwie 24 sekundach.

Będzie już to kolejny występ zawodnika reprezentującego środowiska Pro-Wrestlingu w mieszanych sztukach walki. Gala Bellator 214 odbędzie 26 stycznia Inglewood.

 

źródło: mmajunkie.com