2 grudnia miejsce będzie miała gala UFC, podczas której rozegra się bardzo ciekawa potyczka w dywizji średniej. Jak informuje portal MMA Junkie, Jared Cannonier zawalczy wówczas z Romanem Dolidze. 

Zajmujący aktualnie czwartą pozycję w rankingu, były pretendent do mistrzowskiego pasa Jared Cannonier, posiada serię dwóch wygranych. Po raz ostatni wchodził do oktagonu w czerwcu tego roku, mierząc się z Marvinem Vettorim. Starcie to potrwało pełny dystans, po którym sędziowie jednogłośnie przyznali triumf Amerykaninowi. Wcześniej pokonał jeszcze obecnego posiadacza trofeum Seana Stricklanda.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Okazuje się, iż do klatki powróci on już początkiem grudnia. Liczne zagraniczne źródła – w tym MMA Junkie – informują, iż „Killa Gorilla” skrzyżuje teraz rękawice z Romanem Dolidze.

Gruzin ośmiokrotnie występował już pod sztandarem największej organizacji na świecie, wygrywając sześć z tych konfrontacji. Po raz ostatni widziany był w akcji podczas UFC 286. Stanął wtedy w szranki z już wcześniej wspominanym Vettorim, ostatecznie przegrywając na kartach sędziowskich. Porażka ta przerwała tym samym jego wcześniejszą serię czterech zwycięstw. Obecnie zasiada na siódmej lokacie w klasyfikacji dywizji do 84 kilogramów.

Zobacz także: Były mistrz UFC komentuje zachowanie Gamrota po wygranej: „Słabe w ch*j”

Źródło: MMA Junkie, fot. Getty Images