Niedawno Joanna Jędrzejczyk stwierdziła, że mogłaby powrócić do oktagonu w walce rewanżowej z Carlą Esparzą. Amerykance ten pomysł się podoba.

Esparza nie ukrywa, że jej celem jest teraz walka o pas dywizji słomkowej. Jak jednak zapowiedział Dana White, zawodniczka nie ma co liczyć na takie zestawienie, jeśli nie podejmuje innych wyzwań. Stanowisko prezesa UFC niejako więc kazało Amerykance wytypować dla siebie przeciwniczkę.

Padło na Jędrzejczyk, z którą Esparza przegrała na UFC 185 w pierwszej obronie pasa, który w 2015 roku przez krótki czas do niej należał:

Chciałabym zmierzyć się z nią w rewanżu. Myślę, że teraz byłaby to zupełnie inna walka. Jeśli chcesz być na szczycie, musisz sam wypracować sobie tam drogę.

Esparza po raz ostatni pojawiła się w oktagonie w maju, gdzie przez TKO w drugiej rundzie pokonała Xiaonan Yan. Polka natomiast ma obecnie dłuższą przerwę po pojedynku o mistrzostwo dywizji słomkowej na UFC 248, gdzie niejednogłośnie przegrała z byłą już posiadaczką pasa Weili Zhang.

źródło: mmafighting.com