Carla Esparza o Tatianie Suarez: Myślę, że moje doświadczenie w klatce da mi przewagę nad nią

inthecage.pl
źródło: instagram / carlaesparza1

Na gali UFC 228 Carla Esparza (13-5) zmierzy się z niepokonaną zwyciężczynią 23 edycji programu The Ultimate Fighter – Tatianą Suarez (6-0). Panie są notowane na 6 i 9 miejscu rankingu kategorii słomkowej.

Była mistrzyni UFC z szacunkiem wypowiedziała się o umiejętnościach rywalki, ale nie uważa ich za coś wyjątkowego:

Znam ją od lat, w sumie to dorastałyśmy w tym samym miejscu. Znam ją od dłuższego czasu i w zasadzie to byłyśmy przyjaciółkami przez wiele lat. Z tego, co patrzyłam na jej poczynania na profesjonalnym poziomie i na jej zawodniczą karierę, uważam, że jest świetną grapplerką i naprawdę dobrze wychodzi jej frontalne łapanie głowy. Myślę, że brak jej obycia co do jiu-jitsu, ale gilotyna i duszenie D’arce wchodzą jej ładnie przez zapasy, jakie posiada. Jeszcze parę rzeczy bardzo dobrze robi, ale będę mieć tego świadomość. Nie sądzę, żeby do tej pokazała dużą wszechstronność w kwestii zadawania ciosów, ale jest młoda jak na ten sport.

Dodatkowo, „Cookie Monster” podkreśliła, że doświadczenie będzie bardzo istotnym czynnikiem w tej walce:

Liczby mówią same za siebie. Widzieliście typy walk i wojny w jakich brałam udział. To daje mi mnóstwo pewności siebie, żeby przezwyciężyć wszystko z czym będę musiała się zmierzyć. Myślę, że moje doświadczenie w klatce da mi przewagę nad nią.

źródło: mmanytt