Kilka źródeł potwierdziło portalowi BJPENN, iż amerykański gigant planuje doprowadzić do pojedynku Chase’a Hoopera ze Stevenem Petersonem. Ich konfrontacja miałaby uświetnić czerwcowe wydarzenie z numerem 263. 

Choć Chase Hooper (10-1) za kilka miesięcy skończy dopiero 22 lata, zdążył już zanotować pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie trzy występy. Po raz ostatni zameldował się w tamtejszym oktagonie podczas grudniowego wydarzenia UFC 256. Skrzyżował wówczas rękawice z Peterem Barrettem (11-5), nokautując go w trzeciej odsłonie. Amerykanin wrócił tym samym na ścieżkę zwycięstw po wcześniejszej porażce, której doświadczył z rąk Alexa Caceresa (18-12).

Zobacz także: Salim Touahri – kulisy aresztowania | Przebieg postępowania | Powrót do MMA | Jan Błachowicz [WYWIAD]

Steven Peterson natomiast legitymuje się profesjonalnym rekordem 18-9. W UFC występuje już od ponad trzech lat i nieustannie miesza porażki z wygranymi. Swój ostatni pojedynek stoczył we wrześniu 2019 roku, kiedy to już w drugiej rundzie posłał na deski obrotowym backfistem Martina Bravo (11-3). Od tego czasu był jeszcze zestawiany dwukrotnie, jednakże z różnych względów starcia te ostatecznie nie doszły do skutku.

Źródło: BJPENN.com