Kolejne ciekawe starcie dodano do rozpiski gali Bellator 199. Weteran UFC, Cheick Kongo (27-10-2), stoczy swoją pierwszą walkę w tym roku i stanie na przeciw Javy’ego Ayali (10-6).

Cheick Kongo wygrał wszystkie ze swoich ostatnich pięciu pojedynków, pokonując w nich m.in. Tony’ego Johnsona czy Alexandra Volkova. Ostatnią porażkę pochodzący z Francji zawodnik odniósł przeciwko Muhammadowi Lawalowi, z którym przegrał niejednogłośną decyzją sędziów.

Javy Ayala walczy w Bellatorze ze zmiennym szczęściem. W ostatniej walce uległ na punkty Royowi Nelsonowi, miało to miejsce w sierpniu 2017 roku. Amerykanin występuje w szeregach Bellator MMA od 2013 roku, w tym czasie odniósł tam 5 zwycięstw, a jego największym dotychczasowym osiągnięciem w klatce był szybki i efektowny nokaut na Sergieju Kharitonovie.

Gala Bellator 199 odbędzie się 12 maja 2018 roku. Walką wieczoru tego wydarzenia będzie czwarte starcie ćwierćfinałowe turnieju wagi ciężkiej, w którym zmierza się Ryan Bader i King Mo. Na tą galę oficjalnie potwierdzono również emocjonujący pojedynek w kategorii półśredniej, pomiędzy weteranem organizacji, Paulem Daley, a debiutującym Jonem Fitchem.