Co dalej z Agą Niedźwiedź?

źródło: Bloodyelbow.com

Niedawno zaprezentowaliśmy Wam zestawienia ogłoszone na najbliższą galę Invicta FC 31, która odbędzie się 1 września. Zapewne zauważyliście, że wśród nazwisk na karcie walk ponownie zabrakło naszej najlepszej muszej, Agi Niedźwiedź (10-1).

Jak powiedział nam manager Agnieszki, Paweł Kowalik, powrót zawodniczki do klatki w tym roku stoi na razie pod znakiem zapytania.

Chcieliśmy, żeby Agnieszka biła się pod koniec wakacji, na tej gali sierpniowej, niestety wyeliminował ją uraz. Obecnie czekamy na wyniki rezonansu i innych badań. Jeśli będzie potrzebna operacja, to niestety będzie wyłączona do końca tego roku, ale mamy nadzieję, że nie będzie tak źle. Jesteśmy w kontakcie z Invictą i następna walka będzie dla nich, w Stanach. Czekamy tylko, aż Agnieszka będzie w formie, bo chcemy aby to była duża walka: main event lub co-main event, z jakąś mocną, medialną zawodniczką. Może z Pearl Gonzalez, która obecnie buduje tam swoją pozycję?

Chcemy być w 100% pewni, że Agnieszka będzie przygotowana, jak będziemy brali jakąś walkę. Na ten moment nie ma nawet możliwości normalnego treningu.

powiedział Kowalik w rozmowie z InTheCage.pl.

Manager potwierdził również, że Aga Niedźwiedź coraz bardziej otwiera się na inne organizacje poza Invictą, z którą jest związana oraz UFC, do którego zawsze konsekwentnie chciała dążyć.

Kwestia jest teraz taka, że kto może więcej zapłacić, tam się bijemy.

stwierdził Paweł Kowalik i wyjaśnił, że należy pamiętać o tym, iż Agnieszka jest nie wyłącznie zawodniczką MMA, ale również młodą mamą, która musi brać pod uwagę nie tylko rozwój kariery. Mając dziecko trzeba sobie pewne sprawy przewartościować i tak też się dzieje w przypadku Agi.

Dopytany zatem o możliwe występy Kumy pod banderą największej rodzimej organizacji MMA, czyli KSW, założyciel MMA Cartel potwierdził, że taki kierunek w rozwoju kariery Agi jest jak najbardziej brany pod uwagę.

Pojawiły się luźne rozmowy [z KSW – przyp. red.], na zasadzie jak wygląda nasz kontrakt itp. I faktycznie jesteśmy umówieni z Martinem [Lewandowskim, współwłaścicielem KSW] po gentlemańsku, że jeżeli pojawi się możliwość występu Agnieszki dla KSW, czy walki z Ariane Lipski, czy to na jakimś łączonym kontrakcie, czy na wyłączność dla KSW, to wtedy siądziemy sobie i porozmawiamy. Dopóki jednak planujemy stoczyć kolejną walkę w Invicta, to do tej pory byłoby nie fair w ogóle rozmawiać i na razie jedyną osobą z jaką rozmawiam o walkach Agnieszki jest Shannon Knapp. Ale to nie tylko KSW, bo również inne organizacje są zainteresowane [Agą], np. Bellator buduje dywizję do 57 kg, również RIZIN stawia mocno na kobiety. Agnieszka jest gdzieś tam wysoko w rankingach. Nie zamykamy się zatem na żaden kierunek.

podsumował Kowalik.

Cały wywiad dotyczący również innych zawodników ze stajni managerskiej MMA Cartel do obejrzenia na naszym kanale: