Carla Esparza (18-6) coraz głośniej domaga się walki o pas dywizji słomkowej z obecną mistrzynią Rose Namajunas (10-4). Daniel Cormier (22-3) uważa, że „Cookie Monster” powinna otrzymać tę szansę.

Esparza w finale TUF 20 pokonała Namajunas przez poddanie w trzeciej rundzie. Stawką w tej walce był pas dywizji słomkowej kobiet, która w 2014 roku dopiero powstawała. Amerykanka została więc pierwszą mistrzynią tej kategorii, tracąc tytuł w pojedynku z Joanną Jędrzejczyk (16-4) na UFC 185.

Cormier, po tym jak Esparza na UFC Vegas 27 zdominowała Yan Xiaonan (13-2), wypowiedział się o możliwości zestawienia Esparza vs. Namajunas 2:

Carla zrobiła wszystko, co zrobić należało. I, będąc szczerym, raz już pokonała Rose Namajunas. To nawet nie było wyrównane starcie, ona ją wtedy zmiażdżyła. Raz za razem sprowadzała ją do parteru i obijała.

Cormier nie jest pewny, czy Weili Zhang (21-2), która straciła pas w walce z Namajunas powinna dostać rewanż. Wie za to doskonale, że o wiele chętniej oglądnąłby starcie Esparzy.

Dodaje również:

W każdym razie, w UFC czasem bywa tak, że nie dostajesz tego, co ci się należy.

Esparza obecnie posiada ciąg pięciu zwycięstw z rzędu. Nie przegrała od 2019 roku.

źródło: mmaweekly.com