Cris Cyborg poczęstowała pięścią swoją internetową hejterkę, Angelę Maganę

Można mieć do siebie dystans, ale czasem człowiekowi puszczają nerwy. Cristiane Cyborg Santos nie utrzymała się w ryzach na widok innej zawodniczki UFC, Angeli Magany i najpierw wdała się z nią w potyczkę słowną, a później ją uderzyła.

Do incydentu doszło podczas UFC Athlete Retread. Według świadków wydarzenia (wiele osób relacjonowało to później na Twitterze, m.in. Chris Taylor i Ariel Helwani) Cris zaczepiła koleżankę po fachu przed hotelem, w którym przebywali zawodnicy i zarzuciła jej wypisywanie obraźliwych tekstów na swój temat. Managa nie poczuła się zbita z tropu i wykrzyczała dwa razy większej zawodniczce w twarz, że może pisać co tylko jej się podoba. Cris przypomniała jej wtedy, że wymaga od niej szacunku, ale Angela stwierdziła, że wcale nie musi jej szanować i krzyknęła: „F**k you”, po czym, dla podkreślenia mocy swoich słów pokazała Brazylijce obraźliwy gest.

Tego już było za wiele i Cyborg wymierzyła Amerykance cios (prawy sierpowy). Według relacji niektórych świadków Cris zaraz po tym odwróciła się do stojącego nieopodal byłego mistrza wagi średniej Chrisa Weidmana i jego również chciała zaatakować.

 

 

 

 


Ktoś z zebranych pod hotelem wezwał policję. Angela Magana (11-8) napisała później na swoim koncie na Twitterze, że to nie ona wzywała siły porządkowe, ale po rozmowie z przedstawicielami prawa podjęła decyzję o wniesieniu oskarżenia przeciwko Cristiane Cyborg Santos (17-1) o pobicie.

UFC jest w takich sytuacjach bezwzględne i zawiesza zawodników, którzy mają problemy z prawem, zatem kolejna walka Cris Cyborg stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Dla porządku wyjaśniamy, o co Cris jest taka wkurzona. Przede wszystkim o obraźliwe obrazki i teksty na jej temat, które Angela zamieszczała w swoich mediach społecznościowych. Poniżej jeden z przykładów:

Czy wyszło coś dobrego z tej sytuacji? Chyba tylko tyle, że Angela i jej podobne osoby, którym nie powiodła się kariera, a które chcą swoje niepowodzenia odbić sobie hejtując innych, następnym razem dwa razy się zastanowią, zanim kogoś obrażą.

 

źródło: Twitter
foto: MMAFighting.com